Stół tekowy – propozycje na zaaranżowanie ogrodu

Stół tekowy to strzał w dziesiątkę, kiedy pragniemy zaaranżować funkcjonalne miejsce wypoczynkowe w naszym ogrodzie czy też na tarasie. Obszerny stół pozwoli na ugoszczenie dużej ilości gości czy domowników, podawanie im smakowitych posiłków czy też zaproszenie do wspólnego biesiadowania przy grillu. Możliwości jest naprawdę wiele!

Stół tekowy i naturalne krzesła rattanowe

Kontakt z naturą doskonale wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie: na świeżym powietrzu nasz umysł dotlenia się, mamy również możliwość złapania promieni słońca, które mają wpływ na wytwarzanie witaminy D. Chcąc korzystać z uroków lata warto wykorzystać stół tekowy i zestawić go z pięknymi krzesłami rotangowym – taki zestaw będzie prezentował się wyjątkowo dobrze, zapewni komfort i stanie się funkcjonalnym punktem centralnym naszego ogrodu. Stół tekowy z naturalnego drewna zestawiony z naturalnym rotangiem jeszcze bardziej przybliży nas do natury i sprawi, że odpoczynek będzie pełniejszy!

Okrągły stół tekowy idealny na taras

Klasyczny stół tekowy kojarzy nam się z dużym meblem, odpowiednim do ogrodu. Czy wiesz, że w ofercie topowych producentów znaleźć można również stół tekowy okrągły, który sprawdzi się na tarasach? Nieco mniejsze modele stołu pozwolą na zaaranżowanie tarasu w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać jego potencjał. Tu również możemy zestawić stół tekowy z pięknymi krzesłami rotangowymi.

Jak chronić stół tekowy przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi? Naturalne drewno, pomimo impregnacji, powinno być chronione w okresie jesieni i zimy. W tym celu najlepszym rozwiązaniem są pokrowce ogrodowe, których zadaniem jest ochrona mebla przed wilgocią, osiadaniem kurzu. Pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie, przez co są one zabezpieczone przed ścieraniem czy uszkodzeniami.