Jakiej pogody można spodziewać się w Turcji?

Choć może się to wydawać dziwne, w niektórych częściach Turcji panuje pogoda podobna do tej, do której jesteśmy przyzwyczajeni z Polski. Tak, są pewne obszary w Turcji, gdzie klimat jest podobny do tego, który znamy. Ale nie ma powodów do obaw. Inaczej jest na południu Turcji. Czyli na obszarze, w którym większość osób najchętniej spędza wakacje. Tym obszarem jest chętnie odwiedzana Riwiera Turecka.

W południowej części Turcji panuje klimat śródziemnomorski, który jest bardzo gorący, suchy i upalny. Z tych to właśnie powodów region ten jest najbardziej atrakcyjny do wypoczynku. Dla każdego, kto szuka wakacji, pogoda panująca tutaj jest po prostu idealna. Idealne wakacje na południu Turcji zakończą się wspaniałą opalenizną i doskonałym wypoczynkiem.

Temperatura morza w Turcji

Wysokie temperatury powietrza sprawiają, że temperatura wody w morzu jest wysoka. Morze Śródziemne jest bardzo ciepłe. To zachęca do wielogodzinnych kąpieli. Bowiem zarówno w sezonie, jak i poza nim, woda jest ciepła. Ktoś może powiedzieć, że poza sezonem temperatura wody w morzu spada do 18 stopni i jest to prawda. Ale nie przestraszy to turystów, którzy spędzali wcześniej wakacje nad Bałtykiem. Tam 18 stopni w Bałtyku nie zawsze jest nawet w sezonie.

Jaki jest najlepszy czas na wakacje w Turcji?

Sezon wakacyjny w Turcji rozpoczyna się wiosną. Temperatury są na tyle łagodne, że można cieszyć się wakacjami już od kwietnia a nawet marca. Wiosna przynosi więcej zieleni i kwiatów. Od czasu do czasu można doświadczyć orzeźwiającego deszczu. Deszcz jest pięknym, ale krótkotrwałym, wiosennym doświadczeniem.

Lato jest gorące i upalne. Bardzo gorące, ale turyści właśnie na to liczą w sezonie. Na upalne, słoneczne, wakacyjne lato. Z kolei wrzesień i październik to miesiące z niższymi temperaturami. Z racji tego, że jest już po sezonie, w Turcji w tych miesiącach jest mniej turystów. Każdy, kto ma okazję wybrać się do Turcji we wrześniu i październiku, powinien zastanowić się, bo naprawdę warto.

Pogoda w Turcji, niemal przez cały rok, jest idealna do wakacyjnego wypoczynku. W lecie możemy spodziewać się tropikalnych upałów, natomiast wiosna i jesień przynoszą przyjemne temperatury. Jest też wtedy mniej turystów. W Turcji każdy znajdzie coś dla siebie, a każdy gość będzie mógł cieszyć się wyjątkowym urlopem. Zwłaszcza, jeśli uwielbia się opalać.