Powiększanie ust – sposób na poprawienie wyglądu w każdym wieku

Najważniejsza szybka diagnostyka

Pełne, kształtne usta są atrybutem młodości. Iniekcja kwasu hialuronowego w wargi prowadzi do ich powiększenia, ujędrnienia i nawilżenia. Taka zmiana przyczynia się również do wizualnego odmłodzenia twarzy. Jeśli Twoje wargi wraz z upływem czasu stały się węższe, bledsze, bardziej przesuszone, powiększanie ust kwasem hialuronowym jest w stanie przywrócić im utracony blask.

Dla kogo zabieg powiększania ust?

Powiększanie ust to zabieg skierowany do osób w każdym wieku, które zmagają się z problemem małych i wąskich warg. Przy pomocy kwasu hialuronowego można również zniwelować asymetrie tej okolicy twarzy. Wskazaniem do zabiegu są także suche, spierzchnięte wargi. Jak wyjaśnia ekspert z Kliniki Ambroziak Dermatologia Estetyczna w Warszawie, szerokie zastosowanie kwasu hialuronowego wynika z jego właściwości. Jest to substancja higroskopijna, co oznacza, że może związać duże ilości wody w tkance, dzięki czemu działa nawilżająco i wypełnia ubytki tkankowe. Poza tym preparaty na bazie kwasu hialuronowego przyspieszają procesy gojenia, łagodzą podrażnienia, regenerują skórę. Jest to substancja, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie, dlatego jest dla nas bezpieczna i nie wiąże się z ryzykiem alergii.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Powiększanie ust to zabieg iniekcyjny, który powinien być wykonywany przez wykwalifikowanego lekarza. Powierz wygląd swoich ust specjaliście! Jeśli szukasz sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej, kliknij tutaj. Specjalista najpierw znieczula skórę warg i obszar wokół nich. Kiedy preparat zacznie działać, lekarz przechodzi do precyzyjnej iniekcji wypełniacza w wybrane miejsca. Kwas hialuronowy do wypełniania ust ma konsystencję gęstego żelu i podawany jest za pomocą bardzo cienkiej igły. Po wstrzyknięciu wypełniacza lekarz wykonuje delikatny masaż, aby rozmieścić preparat równomiernie pod skórą. Cały proces trwa zaledwie kilkanaście minut.

Aby wspomóc działanie wypełniacza, należy pić duże ilości wody, dzięki czemu efekt nawilżenia i powiększenia ust będzie utrzymywał się przez długi czas. Po zabiegu niewskazane jest jednak picie alkoholu, palenie papierosów, intensywna aktywność fizyczna, korzystanie z sauny, basenu i solarium, przynajmniej przez kilka pierwszych dni.

Korzyści z zastosowania kwasu hialuronowego na usta

Zastosowanie kwasu hialuronowego pozwala na uzyskanie pełnych, nawilżonych i symetrycznych ust. Efekty pojawiają się niemal natychmiast. Bezpośrednio po iniekcji może utrzymywać się obrzęk i zaczerwienienie, jednak już po kilku dniach usta osiągają ostateczną wielkość i kształt. Czerwień wargowa jest nie tylko większa, ale też wyraźniejsza. Usta są lepiej zarysowane i jędrne. Przy okazji spłyceniu ulegają drobne zmarszczki, które tworzą się w tej okolicy.

Kwas hialuronowy utrzymuje się w skórze przez kilka, kilkanaście miesięcy. Zabieg można powtarzać nawet co pół roku, aby podtrzymać i przedłużyć efekty. Skuteczność wypełniacza zależy od takich czynników, jak: wiek, tryb życia, nawyki żywieniowe czy predyspozycje genetyczne.

Decydując się na profesjonalny zabieg powiększania ust, nie musimy obawiać się sztucznego efektu – zbyt dużych warg, nieproporcjonalnych względem całej twarzy. Doświadczony lekarz użyje takiej ilości kwasu hialuronowego, aby efekt był delikatny i naturalny, a jednocześnie zauważalny.