Nowoczesny i wygodny wózek spacerowy – jaki wybrać?

Twoje dziecko umie już wygodnie siedzieć i tradycyjna gondola nie spełnia już swojej roli? W takim czas na kolejny krok – zakup nowego wózka, który umożliwi dziecku swobodną obserwację zmieniającego się otoczenia podczas spaceru. Czym kierować się podczas zakupu wózka spacerowego? Sprawdź nasze rady!

Wygoda dla maluszka

Nowoczesne wózki zaprojektowane są w taki sposób, aby maluch mógł wygodnie podróżować w pozycji siedzącej oraz leżącej. Najlepszym wyborem będzie zakup spacerówki z opuszczanym oparciem oraz regulowanym podnóżkiem.

Wygoda dla rodzica

Wnoszenie solidnego wózka na piętro może być nie lada wyzwaniem dla każdej mamy! Aby oszczędzić sobie zbędnego trudu, wybierz model o lekkiej konstrukcji. W dobrych sklepach nie brakuje obecnie składanych do kompaktowych rozmiarów modeli, które łączą w sobie niską wagę z wysoką trwałością.

Funkcjonalność w każdą pogodę

Ostre słońce albo deszcz nie mogą być czynnikiem uniemożliwiającym wyjście z domu z dzieckiem. Do produkcji wózków spacerowych czołowe firmy używają wysokiej jakości materiałów, które zapewniają maluszkowi komfort niezależnie od czynników pogodowych. Zadbaj o to, aby duża budka pokryta była nieprzemakalną tkaniną pochłaniającą szkodliwe promieniowanie UV. Nieodłącznym elementem zestawu powinna być przezroczysta folia przeciwdeszczowa.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zanim zdecydujesz się na konkretny model sprawdź, czy posiada on certyfikaty bezpieczeństwa. Aby każdy spacer był dla malucha bezpieczny, wybierz wózek spełniający wymogi normy EN 1888: 2012. Produkty cenionych marek zanim trafią na rynek poddawane są licznym testom mechanicznym i chemicznym w europejskich instytucjach certyfikujących.