Nowoczesne meble ogrodowe: jakie modele są warte uwagi?

We własnym ogrodzie odpoczywa nam się najlepiej – z dala od trosk, hałasu, tłumu. Chcąc zaprojektować ogród czy taras swoich marzeń nie musimy dzisiaj zatrudniać dekoratora. Dzięki ciekawym propozycjom producentów mebli ogrodowych stworzymy piękną przestrzeń dopasowaną do naszych potrzeb. Jakie meble i dodatki wybrać?

Meble, które wzbogacą nasz ogród

Odpoczynek na świeżym powietrzu to najlepszy sposób na relaks po długim dniu w pracy. Dzięki dopasowanym do naszych potrzeb meblom ogrodowym wyniesiemy nasz wypoczynek na znacznie wyższy poziom! Szukając ciekawych inspiracji warto zwrócić uwagę na sofy narożne, które pozwalają na zmieszczenie kilku osób i wspólne spędzanie czasu. Jeśli cenimy samotny wypoczynek najlepsze okażą się leżaki tarasowe – meble te posiadają regulowane zagłówki, dzięki czemu pozwolą na wygodne czytanie, opalanie się czy nawet drzemkę! Niewielkie kółka w niektórych modelach pozwolą na wygodne przemieszczanie leżaka z miejsca na miejsce.

Jeśli dysponujemy niewielkim balkonem czy tarasem zasadne będzie wybranie kompletu, który nie zajmie wiele miejsca. Najlepszym rozwiązaniem okaże się niewielki stolik kawowy oraz 2 lub 3 fotele czy krzesła. Taki zestaw możemy urozmaicić poprzez dodanie siedzisk i poduszek czy ciepłych pledów – będą przydatne wieczorami! Takie miejsce wypoczynkowe możemy uzupełnić także świecami lub lampionami!

Jak chronić nasze meble ogrodowe?

Chcąc zachować piękny wygląd mebli ogrodowych na jak najdłużej warto zastanowić się nad kupnem dedykowanych pokrowców ogrodowych. Pokrowce pozwolą na zabezpieczenie mebla przed osiadaniem kurzu, wilgocią. Dzięki zastosowaniu tkaniny o odpowiednim splocie możliwe jest również zachowanie swobodnej wymiany powietrza, przez co ograniczana jest kondensacja wilgoci na powierzchni mebla.