Urodziny dla dzieci – dekoracje

Urodziny dla dzieci to wyjątkowa okazja, wymagająca odpowiedniej oprawy. Dla maluchów ważne są w szczególności dekoracje, które pojawiają się na przyjęciu i mogą tworzyć niezapomnianą atmosferę. Rodzice nie mogą o tym zapomnieć!

Kolorowe baloniki

Niezastąpionym atrybutem dziecięcych imprez są baloniki mieniące się różnymi kolorami. Wprowadzają radosny nastrój i mogą dostarczyć rozrywki, służąc jako piłki – mają więc uniwersalne zastosowanie, a przy tym są bardzo tanie. Nawet jeśli ulegną uszkodzeniu, nic się nie stanie.

Baloniki dostępne na rynku są różnorodne, od matowych po perłowe i błyszczące brokatem. Warto zastanowić się, czy wybrać tradycyjne, okrągłe balony, czy może mające fantazyjne kształty, w tym również sylwetki postaci z kreskówek.

Balony można w łatwy sposób nadmuchać osobiście lub przy wykorzystaniu niewielkiej pompki. Aby zapewnić dzieciom więcej atrakcji, spotykane jest również napełnianie balonów helem.

Dekoracje na stół

O ile to baloniki są ważne, nie zapominajmy również o odpowiedniej dekoracji stołu. W końcu jest to miejsce, przy którym dzieci spędzają nieco czasu, dlatego atrakcyjny wygląd blatu jest bardzo ważny.

Nie zapominajmy o jednorazowych serwetkach, kubkach czy talerzykach, które powinny mieć dziecięce wzory. Najlepiej, jeśli tworzą one atrakcyjny wizualnie komplet.

Na stole mogą się również znaleźć kolorowe wstążki czy słomki. Im więcej kolorów użyjemy, tym lepiej dla dzieciaków, które z pewnością będą zachwycone tak zorganizowanymi urodzinami.

Ozdoby dla gości

Również sami goście tworzą niepowtarzalną atmosferę przyjęcia i również oni powinni mieć na sobie nieco tematycznych ozdób. Mowa o gadżetach, z którymi można zorganizować niezapomniane urodziny dla dzieci.

Dzieciaki warto zaopatrzyć w kolorowe czapeczki oraz specjalne gwizdki, którymi dopinguje się solenizanta podczas dmuchania świeczek na torcie. Są to jednorazowe artykuły, które łatwo jest później posprzątać, a urodziny dla dzieci z takimi akcesoriami są naprawdę fajne.

Efektowne mogą być także wyrzutnie confetti, które powodują wystrzał kolorowych kawałków papieru, a przy tym tworzą huk. Dzieci uwielbiają tego typu akcesoria. Jedyny minus dla rodziców to późniejsze sprzątanie bałaganu.