Ciesz się jesienią w ogrodzie!

Ogród jest wyjątkowym miejscem, gdzie kochamy spędzać gorące, letnie popołudnia. Niestety, ciepła aura pozwalająca nam w pełni delektować się swoją własną, zieloną przestrzenią nie trwa długo. Czy ochłodzenie i coraz krótsze dni muszą oznaczać koniec sezonu na odpoczynek na świeżym powietrzu? Niekoniecznie! Wbrew pozorom jesień ma nam bardzo wiele do zaoferowania. W jakie elementy należy wyposażyć ogród, aby czerpać radość z jesiennych dni?

Meble przywołujące lato

Wielkie zmiany do zewnętrznej aranżacji mogą wnieść nowe meble. Klimat indonezyjskiej plaży pomogą Ci stworzyć komplety wyplatane z rattanu – egzotycznego surowca pozyskiwanego z niezwykle elastycznych palm rotangowych. Stylowe krzesła, sofy, fotele i jednoosobowe huśtawki będą piękną ozdobą aranżacji przywołującą wspomnienie rajskich wakacji. Ręcznie wykonane, nieszablonowe meble wyprodukowane z ekologicznego surowca znajdziesz na stronie vimine.pl.

Słońce w zasięgu ręki

Wieczorny chłód już nigdy nie zamknie Cię w czterech ścianach! Prostym, a zarazem skutecznym sposobem na podgrzanie atmosfery przed domem jest zamontowanie na tarasie promiennika podczerwieni – niewielkiego urządzenia przypominającego lampę. W przeciwieństwie do klasycznych lamp promiennik emituje nie tylko światło, ale również przyjemne ciepło zbliżone do efektu promieni słonecznych.

Inwestycja na lata

Marzysz o ogrodzie zimowym z prawdziwego zdarzenia? Montując na swoim tarasie nowoczesną pergolę ze szklaną zabudową, stworzysz dla siebie i bliskich urokliwy zakątek, z którego będziesz mógł korzystać niezależnie od pory roku. Innowacyjne zadaszenia wykonywane są przeważnie z wysokogatunkowego aluminium, które nie niszczeje pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych. Metalowa konstrukcja jest oparciem dla rozkładanego zadaszenia z tkaniny technicznej lub aluminiowych listew (lameli).