Akcesoria do pielęgnacji paznokci

Odpowiednia pielęgnacja paznokci sprawi, że będą wyglądać nienagannie. Wciąż aktualne jest powiedzenie, że dłonie są wizytówką każdej kobiety, dlatego tak istotna jest odpowiednia dbałość o nie. Jak to zrobić?

Regularne skracanie paznokci

Akcesoria do paznokci przeznaczone do ich skracania to cążki oraz nożyczki. Właściwie wybór tego osprzętu uzależniony jest od gustu danej osoby, bowiem przynoszą zbliżone efekty.

Cążki do paznokci działają na zasadzie niewielkiej gilotyny, która pozwala na skrócenie płytki do optymalnej długości. Zwolennicy tego rozwiązania podkreślają, że nie ma możliwości nadania paznokciom niewłaściwego kształtu. Z drugiej strony – cążki znacznie łatwiej się tępią, przez co „urywają” paznokcie zamiast je obcinać.

Nożyczki z kolei pozwalają na skrócenie płytki, jednakże niosą za sobą ryzyko nadania nieodpowiedniego kształtu. Są dość łatwe w użytkowaniu, ale skaleczenie się nimi jest bardzo możliwe, szczególnie podczas nieumiejętnego korzystania.

Wyrównywanie płytki

Akcesoria do paznokci wykorzystywane do ich wyrównywania pozwalają nadać odpowiedni kształt oraz zadbać o doskonały wygląd krawędzi.

Rozmaite pilniki dają szansę nawet na skrócenie płytki tym osobom, które nie przepadają za nożyczkami lub cążkami. Wykonane ze szkła, metalu lub innych tworzyw, radzą sobie nie tylko z cienką, ale i dość grubą płytką.

Wszelkiego rodzaju bloki polerskie idealnie nabłyszczają paznokcie, dodając im doskonałego wyglądu na co dzień. Sprawdzają się szczególnie dobrze, gdy ze względu na nieprawidłową dietę paznokcie są matowe, a także w przypadku uszkodzenia macierzy, gdy płytka rośnie nierówno. Pozwalają nie tylko sprawić, że paznokcie pięknie lśnią w słońcu, ale również wyrównać ich powierzchnię.

Do usuwania skórek…

Można wykorzystać cążki lub odsuwać je za pomocą specjalnych patyczków. W tym zakresie można wyróżnić dwie szkoły kosmetyczek: jedne, które uważają, że skórki należy bezwzględnie wycinać oraz te, które zalecają jedynie ich odsuwanie z powodu zachodzącego ryzyka uszkodzenia macierzy podczas prób obcinania.

Specjalne drewniane patyczki pomagają w pozbyciu się skórek z powierzchni paznokcia poprzez ich wygodne odsunięcie, a następnie – w razie konieczności – wycięcie.

Z kolei cążki są przeznaczone do wycinania szczególnie mocno narośniętych skórek, które nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale również uniemożliwiają prawidłowe nałożenie manicure hybrydowego lub żelowego.

Więcej informacji znajdziesz na stronie akcesoria do paznokci https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/akcesoria/akcesoria-akcesoria/.