Depilacja laserowa – czym jest i co daje?  

Depilacja laserowa jest sposobem na ciągle odrastające włosy z powierzchni skóry. Żadna inna metoda depilacji nie jest tak skuteczna jak depilacja laserowa. Każda z nich sprawia, że włosy prędzej czy później znów będą odrastać, a depilację tradycyjnymi metodami trzeba będzie powtarzać w kółko. Depilacja laserowa pozwala na uwolnienie się od tego problemu na dobre!

 

Depilacja laserowa krok po kroku

 

Wiele osób zastanawia się jak depilacja laserowa przebiega. Wszystko rozpoczyna się od wstępnej rozmowy, która kwalifikuje zainteresowaną osobę do zabiegu. Jak każdy inny – w depilacji laserowej też są pewne przeciwwskazania. Są nimi choroby jak cukrzyca, choroby skóry, ciąża czy przyjmowanie leków fototoksycznych, które pod wpływem światła mogą stać się bardzo szkodliwe dla organizmu człowieka. Po pozytywnym przejściu rozmowy kwalifikacyjnej zostaje umówiona wizyta na pierwszy zabieg. Będzie ich kilka – najczęściej od 3 do 9 zabiegów powinno wystarczyć aby depilacja laserowa była skuteczna. Należy tutaj przestrzegać terminów, gdyż zbyt częste przekładanie wizyt może wpłynąć na efektywność zabiegu.

 

Sprawdź: https://depilacja.pl/

 

Na pierwszym zabiegu dana osoba kładzie się na specjalnej kozetce. Następnie laser ustawiany jest na odpowiednie, indywidualne parametry. Światło lasera, którym kieruje osoba przeprowadzająca zabieg wędruje po depilowanej partii ciała. Ciepło lasera może sprawiać lekki dyskomfort lecz w dzisiejszych czasach lasery są coraz lepszej jakości przez co ich działania niepożądane zredukowane są do minimum. Wiele z nich wyposażonych jest w komponenty chłodzące zmniejszające obrzęki i pieczenie.

 

Co po zabiegu?

 

Po zabiegu warto przestrzegać kilku zasad, które sprawią, że depilacja laserowa będzie w pełni bezpieczna. Przede wszystkim zabrania się korzystania z saun, solariów i opalania się na słońcu. Dodatkowo kremy i peelingi powinny być odstawione najlepiej na cały okres poddawania się serii depilacji laserowej. Wszystko po to, aby nie obciążać dodatkowo skóry i jej nie podrażniać.