Gdzie się zaopatrywać podczas opieki nad długotrwale chorą osobą?

Zależnie od tego, czy chory znajduje się u nas w domu, czy został przeniesieni do zakładu opieki należy zdobyć odpowiednie środki.

W domu jest to mniej skomplikowane, ale powiązane z opieką w ośrodku. W tym krótki tekście chcemy zwrócić uwagę na 3 najważniejsze aspekty w ośrodkach.

Opieka nad osobami chorymi to ciężki kawałek chleba – nie tylko dla samych chorych, personelu zajmującego się nimi, ale też dla osób zaopatrujących jednostkę opieki.

Podstawą jest regularne zamawianie asortymentu, który zużywa się zależnie od ilości chorych, a także specyficznych przypadków chorób czy schorzeń, na które cierpią pacjenci.

Głównym elementem wyposażenia się rękawiczki diagnostyczne – to podstawa każdej opieki, szczególnie ważna nie tylko w czasie epidemii, ale ogółem pozwalająca uchronić przed zakażeniami krzyżowymi.

Istotna będzie wytrzymałość rękawic, powtarzalna jakość, co pozwoli na jednakowe zabezpieczenie każdego zabiegu. Część osób z którymi współpracowaliśmy spotkała się z nieprzyjemnym skutkiem porwania rękawiczki podczas pracy. To wymaga szybkiej reakcji – przerwania procedury ( i często rozpoczynania jej od nowa), miejscowej dezynfekcji, ponownego zabezpieczenia. Wiadomo, że czasami taka przypadłość zbyt cienkich materiałów ma raz mniejsze, a innym razem większe znaczenie.

Środki higieniczne dla pacjentów i personelu

Nie ukrywamy, że największe znaczenie mają obecnie środki higieniczne. Zarówno dezynfekcja (szeroka oferta dezynfekcji dostępna jest pod tym adresem)

Obok niej, ważnym elementem opieki paliatywnej jest także mycie ciała pacjenta. To zabieg nie tylko męczący, co czasochłonny. Oczywiście te dwa czynniki są ze sobą ściśle powiązane.

Z tego powodu w nowoczesnych ośrodkach wykorzystuje się jak najlepsze środki – działające szybko pianki aktywne, które są delikatne dla skóry pacjenta, a zarazem  łatwe w rozprowadzaniu po ciele. W dodatku część z nich nie wymaga spłukiwania, co znacznie oszczędza czas pracowników. To właściwie cięższa połowa pracy. Nie zapominajmy również o konieczności zabezpieczenia chorego wodoodpornym podkładem. Zniwelowanie konieczności przemywania wodą może znacznie ograniczyć proces wymiany podkładu, a przy dużej wprawie nawet go wykluczyć.

Opieka paliatywna to także żywienie – w tym przypadku i oferta gastronomiczna ośrodka, ale też suplementacja z pomocą diety przemysłowej.

Wartościowe modele rękawiczek możecie znaleźć w tym miejscu.