Badania genetyczne w ciąży z krwi

Badania genetyczne w ciąży z krwi

Wielu rodziców spodziewających się dziecka chce wiedzieć, czy z ich maluchem jest wszystko w porządku. Dlatego decydują się na wykonanie badań genetycznych. Obecnie dostępne są badania genetyczne w ciąży z krwi, które są w pełni bezpieczne zarówno dla matki, jak i rozwijającego się w jej łonie dziecka. Jednocześnie są naprawdę wiarygodne.

Badania genetyczne w ciąży z krwi wymagają pobrania od matki krwi żylnej. Sam zabieg pobrania krwi niczym nie różni się od tego, który wykonuje się wówczas, gdy krew pobierana jest w celu wykonania morfologii. Niewątpliwym plusem jest to, że kobieta nie musi być na czczo, co znacznie zwiększa jej komfort.

Badania genetyczne z krwi pozwalają stwierdzić, czy dziecko dotknięte jest takimi wadami, jak zespół Downa, zespół Edwardsa oraz zespół Patau. Badania takiego można wykonać między dwunastym a dwudziestym czwartym tygodniem ciąży.

Badania genetyczne w ciąży z krwi to prosta droga do stwierdzenia, czy z dzieckiem, które jeszcze nie przyszło na świat jest wszystko w porządku.