PIELĘGNACJA NASZYCH PANELI PODŁOGOWYCH

Piękne panele podłogowe w naszym domu potrafią stworzyć uczucie piękna i przytulności, nadać wyrazu każdej przestrzeni i uczynić ją elegancką, stworzoną z myślą o rodzinnej atmosferze. Jednak by te wszystkie walory osiągnąć i zespolić je w jedną całość koniecznie należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji naszej podłogi. Musimy wiedzieć, że piękna podłoga to w dużej mierze zasługa naszej pracy w dbałości o nią.

 

Informacje dotyczące pielęgnacji naszej podłogi powinniśmy zasięgnąć z chwilą zakupu, a najlepiej jest ich szukać u producenta, gdyż to jego zalecenia zawarte w karcie gwarancyjnej mogą odgrywać tutaj kluczową rolę. Firma Decolan https://decolan.pl/ to salon zajmujący się między innymi produkcją wysokiej klasy paneli podłogowych: https://decolan.pl/panele-podlogowe,23,pl.html. Salon posiada świetnych doradców, którzy nie tylko są pomocni w wyborze odpowiednich paneli do naszego mieszkania, ale również służą pomocą w doborze środków do pielęgnacji.

 

Pamiętajmy, że odpowiednio dobrane preparaty do mycia i pielęgnacji, nie tylko umożliwią cieszenie się połyskiem naszej podłogi, ale również przedłużą jej żywotność. Najistotniejsze jest, aby do pielęgnacji stosować wyłącznie preparaty, które są dedykowane do konkretnego rodzaju podłogi. Dobrze podjęte działania z naszej strony, to nie tylko oszczędność czasu potrzebnego na zaaplikowanie preparatu, ale przede wszystkim pieniędzy, które musielibyśmy wydać na wymianę niepielęgnowanej podłogi lub podłogi, która uległa uszkodzeniu w wyniku stosowania źle dobranych preparatów.

Zanim skupimy się na naszych panelach podłogowych, pozwólcie, że przez chwilę zwrócimy się w kierunku podłogi drewnianej i jej odpowiedniej pielęgnacji. W przypadku naszej pięknej podłogi z drewna, bardzo ważne jest, by wyrobić sobie odpowiednie nawyki w dbałości o nią już na samym początku jej zakupu. Jak wspomniano wyżej, głównym błędem, jaki jest popełniany przez większość osób, jest zły dobór preparatów, lub wybór preparatów uniwersalnych. Pamiętajmy, że dedykowane środki ochrony będą chroniły drewno, z klei płyny niewłaściwe dobrane już od pierwszych dni użytkowania, nie tylko sprawią, że nasza podłoga straci swoje piękno i urok, ale w dalszej perspektywie również walory użytkowe.

W przypadku naszych paneli podłogowych prawidłowość działania jest bardzo podobna. Panele podłogowe to w końcu produkt stworzony z myślą imitacji podłogi drewnianej, lecz nieposiadający jej wad. Głównym materiałem do jej wykonania jest oczywiście drewno, więc tylko dzięki jego odpowiedniej pielęgnacji uzyskamy niesamowity efekt przyciągający nie tylko nasze oko, ale wprawiający nas również w odpowiedni nastrój. Ciekawym i bardzo popularnym preparatem stosowanym do paneli podłogowych jest antystatyczny płyn, stworzony z myślą o nadaniu naszym panelom połysku i przedłużeniu ich trwałości przez jak najdłuższy odcinek czasu. Dzięki swoim właściwościom zmniejsza ilość osadzającego się i widocznego kurzu. Baza produktu oparta została na zastosowaniu cząsteczek krzemu, a zastosowane w płynie polimery umożliwiają nadanie blasku i połysku naszym panelom.

Pamiętajmy, że stosowanie odpowiednich preparatów jest kluczowe w przypadku naszej podłogi. Jeśli zależy nam na jej połysku i utrzymaniu jej jakości przez cały czas użytkowania, dobrze jest wypracować odpowiednie nawyki i zachowania już od samego początku jej zakupu.