Jakie płytki ceramiczne sprawdzają się w kuchni?

Jakie płytki ceramiczne sprawdzają się w kuchni?

Rozwiązania klasyczne cieszą się ogromną popularnością. Stąd w wielu kuchniach ściany i podłogi wykończone są płytkami ceramicznymi. Płytki kuchenne mają wiele zalet. Bardzo łatwo można utrzymać je w czystości, do tego są bardzo estetyczne. Na zakupach należy jednak zwracać uwagę na kilka parametrów.

Płytki ceramiczne dostępne są w różnych kolorach, wzorach i wielkościach. Nie wszystkie z nich równie dobrze sprawdzą się w kuchni. Jednym z rodzajów płytek ceramicznych jest glazura. Są to płytki dostępne w ogromnym wyborze, ale pamiętajmy, że nie można układać ich na podłodze. Glazura to typowe płytki ścienne. Na ścianie oraz na podłodze można układać inne rodzaje płytek ceramicznych, na przykład terakotę czy gres. W sprzedaży są także płytki cotto. To płytki przeznaczone do układania na podłodze. Większość z nich wciąż wyrabianych jest ręcznie, płytki cotto są więc stosunkowo drogie, ale niepowtarzalne. Wybierając płytki kuchenne na podłogę zwróćmy uwagę na ich fakturę, twardość, odporność na ścieranie i nasiąkliwość.

Designerskie płytki

Szukacie wyjątkowych płytek do kuchni? Sprawdźcie ofertę salonu Mera – gwarantujemy niezawodną jakość oraz oferujemy produkty znanych i cenionych producentów.