Dach na taras – odpoczywaj w cieniu

Wypoczynek blisko natury to najlepszy sposób na to, aby zregenerować organizm. Nie trzeba wiele: odpowiednie meble, dodatki i… dach na taras. Aranżując nasz wymarzony taras powinniśmy pamiętać o tym, aby nie tylko zadbać o nasz komfort, ale i bezpieczeństwo. Jaki dach na taras wybrać, aby skutecznie chronić się przed słońcem?

W poszukiwaniu trwałych elementów wyposażenia tarasu

Chcąc w ciekawy sposób zaaranżować nasz taras skupiamy się głównie na meblach – chcemy by zapewniały nam one komfort i wygodę, były trwałe. Wśród licznych propozycji wiele mówi się o meblach technorattanowych czy rotangowych. Osoby ceniące możliwość zmiany wyglądu tarasu wybierają najczęściej meble modułowe. Nad  miejscem wypoczynkowym należy umieścić dach na taras – dach pozwoli nam zacienić miejsce wypoczynkowe i sprawi, że każda chwila na świeżym powietrzu będzie jeszcze przyjemniejsza.

Jaki dach na taras wybrać?

Nowoczesne pergole tarasowe to propozycja dla osób, które pragną korzystać z lata w pełni. Dzięki zadaszeniu stworzymy zacienione miejsce wypoczynkowe które z pewnością zachęci nas do spędzania czasu blisko natury. Nowoczesne pergole tworzone są dzięki aluminiowej konstrukcji – zastosowanie aluminium malowanego proszkowo pozwoliło na zabezpieczenie materiału przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Konstrukcja zaprojektowana jest w taki sposób, aby opierać się silniejszym podmuchom wiatru. Na szczycie takiej pergoli znajduje się dach – w zależności od konkretnego modelu dachy są tworzone z tkanin poliestrowych lub też z aluminiowych listew obracających się wokół własnej osi. Dach na taras nie nagrzewa się – oznacza to, że w jego cieniu panować będzie przyjemna temperatura. Dachy są ruchome – możemy regulować ich kąt ustawienia w zależności od potrzeb.