Pergola tarasowa z ruchomą osłoną

Ciepłe dni i wspaniała, letni aura zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Odpowiednim miejscem na relaks okaże się nasz ogródek czy taras. Zanim jednak zaczniemy korzystać z uroków lata warto zastanowić się, jakie elementy sprawdzą się w tej przestrzeni najlepiej. Co wybrać, aby w okresie wiosny, lata i jesieni móc korzystać z bliskości natury?

 

Znajdź idealne meble i ciesz się wygodą

Podstawą w ogrodach i na tarasach powinien być dopasowany do naszych potrzeb komplet mebli ogrodowych. Dzisiaj producenci proponują nam kolekcje tworzone przez doświadczonych projektantów. Podczas tworzenia krzeseł, foteli, sof zwracają oni uwagę nie tylko na linię mebla, ale również jego odpowiednie profilowanie. Meble tworzone są z takich tworzyw jak aluminium czy technorattan – są one odpowiednio zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci, pojawianiem się rdzy, działaniem zmiennych warunków atmosferycznych. W kolekcjach znajdziemy także elementy nietuzinkowe: fotele wiszące w formie kokonów, leżanki z możliwością regulowania zagłówka. Meble wypoczynkowe bez trudu uzupełnimy o stoliki kawowe i wygodne stoły jadalne.

 

Pergola tarasowa – dlaczego warto ją mieć?

Ochrona przed silnym promieniowaniem słonecznym powinna być naszym priorytetem podczas upalnych dni na tarasie. Pergola tarasowa z ruchomą osłoną wydaje się być najlepszym rozwiązaniem: nie tylko skutecznie chroni przed słońcem, ale także zapewnia komfortowy cień w czasie największych upałów. Nowoczesne pergole wznoszone są na aluminiowych elementach o antykorozyjnej strukturze. Ich zadaszenie tworzone jest z aluminiowych elementów lub też z tkanin poliestrowych wzmocnionych warstwa poliuretanu. Ruchoma osłona dachowa pozwoli na decydowanie, jak wiele światła ma wpadać pod pergolę.