Zestaw noży kuchennych ze stali nierdzewnej

 

Nowoczesne noże i garnki kuchenne zaskakują nas nie tylko jakością wykonania, ale również doskonałym designem. Szukając odpowiedniego noża warto pomyśleć o komplecie – zestaw noży kuchennych to przydatny element w kuchni, tym bardziej, że producenci proponują nam komplety dopasowane do potrzeb szerokiego grona odbiorców. Co warto wiedzieć o nożach przed ich kupnem?

Zestaw noży kuchennych wykonanych ze stali

Nie ma wątpliwości, że to zestaw noży kuchennych wykonanych ze stali nierdzewnej jest dzisiaj najbardziej pożądaną opcją. Stal nierdzewna od dłuższego czasu wykorzystywana jest w naszych kuchniach, a producenci stale ulepszają ją, aby proponować lepsze produkty. W przypadku nowoczesnych noży kuchennych stosowana jest stal nierdzewna 18/10, która dodatkowo wzmocniona jest obecnością pierwiastków takich jak molibden czy wanad. Dzięki tym pierwiastkom stal staje się bardziej odporna na kruszenie, jak również na działanie wilgoci czy korozję. Wzmocniona stal jest również bardziej elastyczna, przez co możliwe jest wygodniejsze filetowanie ryb. Ostrza mogą mieć różną długość – wynika to z różnego zastosowania konkretnych noży. Warto również zwrócić uwagę na rękojeści – w zależności od kompletu mogą być one wykonane z materiałów antypoślizgowych, jak również z naturalnego, profilowanego drewna.

Garnki i noże ze stali nierdzewnej

Zestaw noży kuchennych to nie jedyna sytuacja, gdzie stal nierdzewna 18/10 sprawdza się najlepiej. W naszych kuchniach nie może zabraknąć wysokiej jakości garnków z tego tworzywa – są one odporne na ścieranie, wnikanie korozji, wysokie temperatury. W ich dnach stosowane są specjalistyczne dyski, których zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka. Przekłada się to na szybsze przygotowanie potraw, jak również na oszczędność energii.