Zestaw balkonowy – co wybrać?

Nawet niewielki balkon może stać się idealny miejscem do popołudniowego wypoczynku – przekonują architekci i producenci mebli ogrodowych. Poprzez dobranie odpowiednich dodatków oraz roślin możliwe stanie się ogrodzenie od szumu ulicy i gwaru i zapewnienie sobie spokoju w promieniach słońca. Jakie elementy wybrać, aby stworzyć funkcjonalny balkon?

Zestaw balkonowy do funkcjonalnej przestrzeni wypoczynkowej

Jeśli pragniemy, aby nasz balkon mógł być miejscem spotkań przy stole, relaksu z książką czy pracy wybierzmy klasyczny stół oraz krzesła. Obecnie w ofercie topowych producentów znajdziemy zestaw balkonowy złożony z prostokątnego czy okrągłego stołu oraz eleganckich, nowoczesnych krzeseł. Wśród licznych modeli warto wybrać stoły oparte na aluminiowych stelażach – materiał ten jest malowany proszkowo, przez co będzie on zabezpieczony przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Blaty takich stołów tworzone są z hartownego szkła lub tez innowacyjnych materiałów łączących tworzywa sztuczne i… cement!

Zestaw balkonowy składający się ze stołu i krzeseł to uniwersalne rozwiązanie. Tak zaaranżowany balkon będzie świetnym miejscem do odpoczynku, pracy, podawania posiłków, popijania popołudniowej kawy. Aby dodać przestrzeni szyku możemy dodatkowo wybrać nietuzinkowe krzesła, których oparcia i siedziska wykonane są z liny polipropylenowej. Takie rozwiązanie poprawi cyrkulacje powietrza i skutecznie przykuje wzrok wszystkich gości.

Obszerne zestawy balkonowe

Obszerny balkon możemy zaaranżować z większym rozmachem – w tym celu warto wybrać narożnik tarasowy, który zdoła pomieścić wszystkich naszych gości. Ciekawym rozwiązaniem są meble modułowe, których elementy możemy łączyć i rozłączać w zależności od naszych potrzeb.