TOP

Zalety wanien asymetrycznych

Łazienka czy pokój kąpielowy to miejsce, w którym zaczynamy i kończymy dzień. Miło byłoby zatem, aby pomieszczenie urządzone było estetycznie i wygodnie. Oba te czynniki mają bowiem wpływ na nasz nastrój, a co za tym idzie na to, jak będziemy radzić sobie z codziennym stresem i na ile zrelaksowani położymy się spać.

Kształt wanny a wygoda w łazience

Duże znaczenie w komforcie korzystania z łazienki ma rozmieszczenie poszczególnych sprzętów, a także wolne miejsce pomiędzy nimi, umożliwiające swobodny dostęp do każdego z urządzeń. Aby zwiększyć przestrzeń, wielu właścicieli mniejszych łazienek rezygnuje z wanien na rzecz kabin prysznicowych, tym samym pozbawiając się jednak przyjemności, jakiej dostarcza gorąca kąpiel w aromatycznych solach, połączona na przykład z czytaniem książki. Jeśli nie chcemy tracić tych miłych chwil, a martwimy się o miejsce, możemy wziąć pod uwagę dostępne na rynku wanny asymetryczne.

Wanny do małych pomieszczeń

Wanny asymetryczne dostępne są na rynku w ogromnej ilości kształtów, wielkości i pojemności, umożliwiających dobranie modelu do prawie każdego wnętrza. Od prostszych, po nowoczesne, designerskie. Dostępne są nawet wanny asymetryczne w stylu retro. Wanny trójkątne w swoich narożach często posiadają miejsca do siedzenia lub dodatkową przestrzeń obrzeżach, na której można umieścić podręczne kosmetyki. Znajdziemy także modele z wyposażeniem dodatkowym, takim jak hydromasaż czy wygodny zagłówek.

Oszczędność wody dzięki asymetrii

Nietypowe kształty wanien asymetrycznych mają jeszcze jedną zaletę- zwężenie w okolicy nóg, czyli tam, gdzie nie potrzeba nam zbyt wiele miejsca, by wygodnie leżeć, sprawia, że do napełnienia wanny zużyjemy mniej wody, niż w wannie prostokątnej o podobnych wymiarach. Oszczędzamy więc nie tylko przestrzeń w łazience, ale i obniżamy rachunki. Nie musimy martwić się także o problemy z zabudową asymetrycznej wanny, bowiem do wielu modeli bez problemu kupimy gotowe, dopasowane kształtem fronty.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne

Kabina prysznicowa z wanną

Jak widać, dzięki bogatej ofercie producentów wanien nawet w małej łazience nie zawsze trzeba wybierać pomiędzy wanną a prysznicem. Można na jednej ścianie umieścić trójkątną wannę i narożny prysznic, mając nadal dość miejsca, by wygodnie skorzystać z jednego i drugiego. W wybitnie małych łazienkach można rozważyć zakup kabiny prysznicowej, w której brodzik zastąpiony jest wanną lub wanny ze zintegrowaną osłoną prysznicową. Takie rozwiązanie może okazać się mniej komfortowe, niż wanna wolnostojąca, ale dalej umożliwi korzystanie z dobrodziejstw kąpieli.

Categories Dom i Wnętrze