TOP

Zalety sukni ślubnych szytych na miarę

Wybór sukni ślubnej to bardzo ważna decyzja, której każda kobieta poświęca dość sporo czasu. Którą suknię wybrać? Jak dopasować ją do mojej sylwetki? To pytania, które zadaje sobie każda z nas. Aby uniknąć niedokładnego dopasowania sukni warto czasem zainwestować w suknie ślubne szyte na miarę. Jak jednak wybrać projekt? Jak zamówić sukienkę ślubną uszytą na miarę?

Rodzaje sukni ślubnych

Zacznijmy jednak od dość generalnego omówienia najważniejszych typów sukni ślubnych. Warto zapoznać się z nimi, wybrać mniej więcej to, co nam odpowiada, przejść się do salonów z sukniami, przymierzać część z nich. W ten sposób odkryjemy, na czym nam zależy i w czym wyglądamy dobrze. Być może także w sklepie znajdziemy przypadkiem już gotową suknię naszego życia.

Jaka bowiem powinna być nasza suknia ślubna? Otóż musi ona być dopasowana do naszej sylwetki, charakteru, preferencji oraz stylu ślubu i stroju Pana Młodego. Suknie ślubne pod względem kształtu i formy można podzielić na kilka podstawowych grup. Sukienki ślubne typu empire z odciętą linią biustu doskonale sprawdzają się u szczuplejszych osób. Z kolei typ princess o bufiastym i szerokim dole u posiadaczek krągłości oraz niższego wzrostu. Sukienki ślubne typu A i klasyczne pasują do większości kobiet, zaś syrenki mogą nosić posiadaczki typowej klepsydry. Suknie proste będą dobre dla osób szczupłych i wyższych.

Oprócz tego suknie ślubne należy dobrać do charakteru. Buntowniczki, energicznie idące przez życie nie mogą mieć grzecznej i prostej sukni ślubnej ze zwiewnych tiulów i z wieloma sztucznymi kwiatkami. Trzeba także wziąć pod uwagę styl wesela – suknia princess będzie kiepsko wyglądała, jeśli Pan Młody będzie w ludowym stroju.

Suknie ślubne na miarę

Zasadniczą zaletą sukni ślubnych na miarę jest to, że są one idealnie dopasowane do swoich posiadaczek. Na początek zatem, jak zostało to opisane powyżej, warto mniej więcej zapoznać się z tym, co nam odpowiada, a w czym czujemy się bardzo źle, żeby umieć dokładnie określić, czego oczekujemy od naszej sukni ślubnej. Warto jednak tu być otwartym na sugestie – przedstawiciele świata mody ślubnej dobierają codziennie wiele sukni ślubnych i często już na pierwszy rzut oka wiedzą, co będzie najlepsze dla danej osoby.

Następnie powstaje powoli projekt sukni ślubnej. Pobierane są także oczywiście wszystkie wymiary i rozmiary, aby uszyć suknie ślubne na miarę. Na etapie końcowym pozostaje nam właściwie tylko cieszyć się piękną suknią, która pokazuje naszą prawdziwą osobowość, kim naprawdę jesteśmy.

Categories Zdrowie i Uroda