Zakosztuj spokoju na własnym tarasie!

Właściciele tarasów coraz częściej widzą potencjał tkwiący w tej przestrzeni: wraz z nadejściem cieplejszych dni chętniej spędzają oni czas na świeżym powietrzu, korzystając z pierwszych, silniejszych promieni słońca. Stworzenie tarasu naszych marzeń nie będzie trudne – wystarczą odpowiednie meble ogrodowe i dodatki. Odpoczynek na tarasie z pewnością pozwoli na podładowanie naszych wewnętrznych akumulatorów.

Elementy, które odmienią nasz taras!

Na dobrze zaaranżowanym tarasie nie może zabraknąć wygodnych i trwałych mebli ogrodowych. Skupiając się na ich wyborze często zapominamy o tym, jak ważna jest także ochrona przed promieniowaniem słonecznym. Dawniej jedynym rozwiązaniem były parasole, które dawały jedynie skrawek cienia. Dzisiaj najskuteczniejszym rozwiązaniem są tarasole, które znajdziemy na stronie tarasola.pl. Ten nowoczesny sposób na zadaszenie tarasu nie tylko wpłynie pozytywnie na nasz komfort, ale i odmieni wygląd przestrzeni wypoczynkowej.

Co musimy wiedzieć o tarasolach?

Tarasole to eleganckie konstrukcje wznoszone na profilach aluminiowych malowanych proszkowo. Zastosowanie tej technologii pozwoliło na ochronę przed rdzą. Kolor konstrukcji wybiera sam klient – ma do wyboru paletę ponad 200 klasycznych barw, jak również kolorów drewnopodobnych. Wewnątrz konstrukcji znajduje się system odprowadzający wodę. Konstrukcje tworzone są w taki sposób, aby opierać się podmuchom wiatru dochodzącym nawet do 120 km/h.

Jak tworzone są dachy tarasoli?

Dachy tarasoli mogą być tworzone z tkanin poliestrowych pokrytych poliuretanem – ten rodzaj zadaszenia skutecznie chroni przed promieniowaniem słonecznym, działaniem wilgoci, jest odporny na kurz. Chętnie wybierane są dachy lamelowe, tworzone z aluminiowych lameli obracających się o 135 stopni. Dzięki temu możliwe jest regulowanie ilość światła wpadającego pod tarasolę.