TOP

Wizyta psa u groomera

Wielu właścicieli psów z chęcią korzysta z usług groomera. Prócz aspektów wizualnych szczególnie doceniają oni odpowiednią higienę i stan zdrowia swoich czworonogów. Czy wizyta w salonie piękności jest stresująca dla naszego pupila? Z pewnością jest dużym przeżyciem, ale można wykonać parę czynności, aby nieco oswoić zwierzę. Przekonajmy się jakich.

W pierwszej kolejności warto naszego czworonoga przyzwyczaić do dotyku oraz narzędzi jakie będzie używał groomer. Właściciel powinien delikatnie dotykać lub masować uszy, kark, brzuch, ogon czy grzbiet psa. Wato przygotować ulubione smakołyki naszego czworonoga i podawać mu podczas głaskania. Jeśli pies jest zdenerwowany, odsuwa się lub obraca głowę najprawdopodobniej nie jest to odpowiednia chwila. Należ wtedy przerwać czynności i spróbować innym razem.

Kolejnym etapem jest oswojenie psa z narzędziami używanymi w salonie piękności – grzebieniem, szczotką, maszynką czy suszarką. W tym celu możemy kłaść obok tych przedmiotów ulubione zabawki lub smakołyki. Gdy pies się oswoi możemy powoli zabrać przedmiot do ręki i zbliżyć do psa.

Salon piękności Alphavet w Krakowie

Zapraszamy do naszego salonu piękności w Krakowie. Oferujemy profesjonalne usługi w tym: strzyżenie, trymowanie, pielęgnację, kąpiele oraz wystawowe przygotowanie psów. Sprawdźcie ofertę – grommer w Krakowie.

Categories Ciekawe