W poszukiwaniu idealnego domu dla nas

Własny dom to gwarancja swobody, możliwości zapewnienia komfortu wszystkim domownikom, realizacja marzeń o własnym ogrodzie czy przydomowy warsztacie mechanicznym. Własny dom to także możliwość życia bliżej natury. Jakie możliwości stoją przed osobami pragnącymi wybudować własny dom? Czy warto skusić się na oferty deweloperów czy raczej podjąć wyzwanie budowania we własnym zakresie?

Dom kupiony u dewelopera: możliwość szybkiego wprowadzenia się

Wśród najbardziej kuszących opcji nabycia własnego domu kupno budowli od dewelopera wydaje się być idealną opcją. Współcześnie deweloperzy prezentują domy budowanie zgodnie z najnowszymi trendami, z zastosowaniem materiałów energooszczędnych, dzięki czemu w przyszłości nie będziemy musieli martwić się o wysokie rachunki. Minusem tego rozwiązania jest cena, która zazwyczaj znacząco przekracza nasze wyobrażenia. Ceny domów wprost od deweloperów mogą sięgać nawet pół miliona złotych, a dodatkowo musimy jeszcze pamiętać o wykończeniu domu od wewnątrz.

Dom szkieletowy drewniany – tania i ciekawa alternatywa

W Polsce coraz częściej buduje się domy szkieletowe drewniane – to ciekawa alternatywa dla osób, które nie chcą zaciągać olbrzymich kredytów, które będą spłacać przez dziesiątki lat. Dom drewniany szkieletowy to konstrukcja, którą rozpowszechniono w Skandynawii i która doskonale sprawdza się w polskich warunkach. Domy szkieletowe buduje się z elementów drewnianych i gotowych prefabrykatów – dzięki temu budowla wznoszona jest bardzo szybka. Jedynym elementem, który wymaga wyschnięcia są fundamenty domu. Nie ma znaczenia pora roku – dom szkieletowy może być budowany w dogodnej dla nas porze.

Domy szkieletowe budowane są w czasie od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego w jakim stanie mają zostać oddane w ręce klienta. Po oddaniu inwestycji klient otrzymuje pełną dokumentację wraz z certyfikatami oraz gwarancjami.