TOP

Urzekający ogród nie tylko latem

Ogród to miejsce, które w dużej mierze tworzy naszą codzienność. Latem jest prywatną oazą relaksu i odpoczynku, pozwalającą na oderwanie się od wielkomiejskiego szumu i zgiełku. Do odzyskania wewnętrznej harmonii nie trzeba wiele – słoneczny taras, wygodne meble ogrodowe i kojąca cisza wokoło. Mimo tego, że ogrodowym przyjemnościom możemy oddawać się głównie latem, to warto zadbać o zewnętrzną przestrzeń również zimą. Kilka prostych zabiegów i niedrogie akcesoria mogą sprawić, że ogród odkryje przed Tobą całkiem nowe oblicze.

Świąteczny szał w ogrodzie

Przechadzając się po sklepach we wrześniu i październiku, od razu rzuca się w oczy jedno – asortyment świąteczny. Pośród ogromu różnorodnych bombek, figurek i lampek od których uginają się półki, można znaleźć ciekawe ozdoby dedykowane zewnętrznym przestrzeniom.

Moda na bogate zdobienie posesji przywędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych i z każdym sezonem coraz mocniej zadomawia się na naszych podwórkach. Inwestycja w ogrodowe dekoracje świąteczne to najlepszy sposób, aby spędzić Boże Narodzenie w pięknej scenerii barw i świateł, które subtelnie grają z białym, zimowym krajobrazem.

Podczas przedświątecznych zakupów zwróć uwagę, czy wybrane modele lampek nadają się do użytku zewnętrznego. W przeciwnym razie deszcz, śnieg i mróz mogą uszkodzić instalację i spowodować niebezpieczne spięcie. Ponadto, zrezygnuj ze standardowych lampek na rzecz oświetlenia LED, które jest energooszczędne i charakteryzuje się długą żywotnością. Jeśli nie chcesz, żeby nieprzewidywalna zimowa pogoda popsuła misterne kompozycje umieszczone na dachu i drzewkach, kupuj lampki mocowane na specjalnych klamrach, dzięki którym unikniesz przykrych niespodzianek.

Categories Ciekawe
Białe meblościanki https://e-halina.pl/czy-jacuzzi-w-ogrodzie-to-dobry-pomysl/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/374-kuchnia-styl-loft