TOP

Tworzymy wnętrze z artyzmem

Jak stworzyć wnętrze, które emanować będzie niepowtarzalnym blaskiem? Jak sprawić, by nawet banalne pomieszczenia nabrały wyjątkowej urody? Przede wszystkim należy odrzucić szablony i powtórzenia. Trzeba pomyśleć o naszej prywatnej przestrzeni w sposób elementarny, skupiając się na tym, co nas wyróżnia i co może stać się też także cechą dystynktywną wnętrza.

Nowy wymiar sztuki

Sztuka to doskonałe źródło inspiracji, dlatego warto od niej właśnie zacząć przekształcenia swoich pomieszczeń. Niech artyzm będzie wszędzie. Niech zagości w naszych czterech kątach. Inspirujący może być zestaw barw, który skopiujemy od ulubionego malarza. Albo nurt czy kierunek w sztuce, który przeniesiemy do wnętrza. Na takim tle meble Bydgoskie zaprezentują się jako luksusowe dopełnienie każdego pomieszczenia.

Salon, w którym dominują geometryczne regały, stoliki i pufy – niczym w kubistycznym dziele sztuki. Impresjonistyczne zamiłowanie do światła, które potraktujemy w szczególny sposób, montując interesujące oświetlenie – sprawiające, że pokój będzie się odmieniał niczym architektura na obrazach Moneta. A może radyklany koloryzm na ścianach i meblach, inspirowany tym właśnie kierunkiem w sztukach plastycznych? Wyraziście żółte ściany, a do tego fioletowy zestaw mebli tapicerowanych? Taka spektakularna i totalna metamorfoza podyktowana naszymi upodobaniami.

Motywy artystyczne

Coraz chętniej także sięgamy po ulubione motywy z dziedziny sztuki, które powielamy w naszych wnętrzach. W pewien sposób nawiązujemy do działań w stylu Andy’ego Warhola, który powtarzał, cytował, uwypuklał elementy wzięte z kultury popularnej. Można zrobić podobnie w naszych wnętrzach. Nowoczesne aranżacje lubią takie powtórzenia. Zasłona w kopie Mony Lisy? Fotele z nadrukami przedstawiającymi wariację na temat Damy z łasiczką?

Categories Dom i Wnętrze