Szybki rozwód: jak go uzyskać?

Znaczna część rozwodzących się par ma przed oczami wizję ciągnących się latami rozpraw, batalii z partnerem, skomplikowanego podziału majątku…  Czy zakończenie relacji zawsze musi tak wyglądać? Czy uzyskanie „szybkiego rozwodu” jest możliwe? Sprawdź!

Rozwód bez orzekania o winie

Odpowiedź na wcześniej postawione pytanie brzmi jednoznacznie: tak! O tym, jak będzie wyglądał cały proces, mogą w dużej mierze zdecydować współmałżonkowie już na etapie składania pozwu rozwodowego. Aby przejść przez ten trudny okres w życiu jak najbardziej bezboleśnie i zredukować ilość stresu, należy zdecydować się na rozwód bez orzekania o winie. Procesy rozwodowe dotyczące par zgodnych w kwestii opieki nad małoletnimi dziećmi, wysokości alimentów czy podziału majątku zazwyczaj zamykają się w dwóch lub nawet jednej rozprawie.  Niestety, często okazuje się jednak, że wypracowanie porozumienia między rozwodzącymi się współmałżonkami nie jest takie proste. Obarczanie winą za rozpad pożycia jednej ze stron i niezgodność w najważniejszych kwestiach pociąga za sobą konieczność zbierania materiału dowodowego, co znacznie wydłuża cały proces.

Pomoc profesjonalisty

Pierwszym etapem machiny rozwodowej jest skonstruowanie pozwu. Często komplikacje pojawiają się już w momencie wypełniania wniosków i kompletowania dokumentacji. Błędy w pismach czy niedotrzymanie terminów mogą sprawić, że cały proces rozciągnie się w czasie. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji, nie działaj na własną rękę. Nieocenioną pomocą dla każdej rozwodzącej się osoby jest profesjonalny prawnik wyspecjalizowany w prawie rodzinnym. Doświadczony specjalista nie tylko pomoże Ci dopełnić wszelkich formalności, ale również znajdzie najkorzystniejszą taktykę, będzie reprezentował Cię podczas rozpraw, a nawet przeprowadzi negocjacje z partnerem. Na stronie adwokat-katowice.info.pl znajdziesz więcej informacji.