TOP

Sztuczne rzęsy – co warto o nich wiedzieć?

Pragnieniem wielu pań są długie, podkręcone rzęsy, jednak nie każda z kobiet takie posiada. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wspomóc się wówczas wersją sztuczną, która – pomimo nazwy – może prezentować się niezwykle naturalnie.

Jak przedłużyć rzęsy?

Przedłużanie rzęs to zabieg, który często wykonuje się w salonach kosmetycznych. Klientka może zdecydować o ich rodzaju, grubości czy długości, by całość korzystnie komponowała się z jej twarzą i kształtem oka. Najwięcej pań stawia na kępki z włókien syntetycznych, które dobrze się sprawdzają pod względem wyglądu, jakości i trwałości. Cały zabieg zajmuje zwykle od 1 do 3 godzin i nie jest w żadnym stopniu bolesny ani uciążliwy.

Sztuczne rzęsy można także aplikować samodzielnie. Wystarczy kupić zestaw z klejem i dokonać nałożenia na powiekę. Mimo że nie są potrzebne do tego wielkie umiejętności ani wiedza, warto poświęcić kilka chwil na trening. Należy pamiętać, że tylko poprawnie przyklejone rzęsy prezentują się atrakcyjnie.

Co uzyskujemy?

Część pań miewa wątpliwości, czy zabieg przyklejania rzęs rzeczywiście jest korzystny. Jakiś czas temu królował bowiem mit, że sztuczne rzęsy szkodzą naturalnym włoskom. Nic bardziej mylnego – użycie dobrej jakości akcesoriów i wykonanie zabiegu wedle instrukcji i zaleceń producenta nie powoduje żadnych nieprawidłowości. Warunkiem są oczywiście zdrowe oczy – występująca właśnie alergia, zapalenie spojówek czy jęczmień nie są odpowiednim momentem na przedłużanie rzęs.

W efekcie otrzymujemy pięknie podkreślone oczy, znacznie poprawiające urodę całej twarzy. Warto pamiętać, że dzięki sztucznym rzęsom oszczędzamy także czas, ponieważ nie musimy bowiem wykonywać codziennego makijażu za pomocą maskary. Trzeba jednak pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji oczu.

Ile to kosztuje?

Cena sztucznych rzęs jest dość trudna do określenia – wiele zależy bowiem od rodzaju i jakości zastosowanych materiałów. Czynnikiem wpływającym na cenę jest również to, czy decydujemy się na samodzielne przyklejanie rzęs, czy na profesjonalne ich przedłużanie w gabinecie kosmetyczki. Tu, w zależności od techniki, koszt waha się mniej więcej od 100 do nawet 500 zł.

O wiele tańszą opcją jest przyklejanie sztucznych rzęs w domowych warunkach. Za dobry zestaw w popularnych drogeriach zapłacimy już 20-30 zł. Trzeba pamiętać jednak, że efekt utrzyma się nieco krócej.

Sztuczne rzęsy kupisz na kosmetykizameryki.pl

Sztuczne rzęsy kupisz na kosmetykizameryki.pl

Categories Zdrowie i Uroda
https://dajplus.pl/czym-jest-i-ile-kosztuje-rejestracja-samochodu/ https://woco.pl/akcyza-na-samochod-konieczna-kiedy-sprowadzasz-samochod-zza-granicy/ https://xann.pl/sitemap