TOP

Stół w małym mieszkaniu – czy warto?

W przypadku mieszkań z ograniczonym metrażem z całą pewnością trzeba bardzo dobrze przemyśleć aranżację poszczególnych pomieszczeń. Czasami trzeba pójść na mniejsze lub większe kompromisy, aby stworzyć przytulne i praktyczne wnętrza. Najbardziej problematyczną kwestią w przypadku małego mieszkania jest umeblowanie. Czasami trzeba wręcz walczyć o każdy centymetr, aby wnętrze ładnie się prezentowało i było przy tym funkcjonalne. Bez wątpienia nie ma co liczyć na możliwość ustawienia w salonie dużego stołu z kilkoma krzesłami, ale czy rzeczywiście trzeba z niego całkowicie zrezygnować?

 

Czy umieszczenie stołu w małym pomieszczeniu ma sens?

 

W przypadku niedużego salonu raczej nie ma co liczyć na to, że pomieścimy w nim szereg najróżniejszych mebli i zestawu wypoczynkowego składającego się z kilkunastu elementów. O dużym stole na kilka osób także możemy pomarzyć, ale do dyspozycji mamy przecież jeszcze inne warianty. W salonach meblowych do wyboru jest wiele przeróżnych modeli stołów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie – nawet w przypadku ograniczonego metrażu. W małym salonie świetnie sprawdzi się stolik kawowy i ława – najlepiej z dodatkową półką na drobiazgi, gazety czy chociażby na piloty. Ciekawą opcją jest podnoszona ława z regulacją wysokości. Dzięki temu może służyć zarówno podczas spożywania obiadu, jak i do postawienia kubka z ulubionym napojem. Obecnie do dyspozycji mamy ławy rozkładane, z wysuwanym dodatkowym blatem, z półkami czy nawet z szufladami. Dostępne są one w różnych kształtach, wielkościach i kolorach, a więc bezproblemowo dopasowujemy je do każdej aranżacji.

 

Stół dla dużej rodziny

W przypadku trzy- lub czteroosobowej rodziny jak najbardziej wystarczy zakup stołu rozkładanego z blatem o szerokości 90 cm. Gdy odwiedzą nas goście, to można w każdej chwili szybko poszerzyć mebel, rozsuwając/rozkładając/wysuwając blat. W ten sposób można zyskać nawet ponad metrową powierzchnię. Składane stoły nie zabierają zbyt wiele miejsca, a domownicy mogą liczyć na komfort. Bezproblemowo pomieszczą się przy nim na co dzień cztery osoby, a po rozłożeniu można nawet spędzić przy nim święta w większym gronie rodzinnym. Ciekawą opcją na rynku jest także stół rozkładany na płasko, który można w każdej chwili złożyć i schować w szafie czy nawet wsunąć pod łóżko. Wystarczy zabezpieczyć mebel folią czy pokrowcem, aby się niepotrzebnie nie zakurzył ani też nie zarysował na czas nieużywania. Jeszcze inną opcja są składane stoły mocowane do ściany czy też stołki lub taborety przechowywane jeden na drugim. Świetnie sprawdzi się w małym mieszkaniu także stolik z dodatkowym opuszczanym blatem.

 

Może cię zaineresuje: https://lissy.pl/jak-wybrac-odpowiedni-stol-do-jadalni-5-prostych-porad/

Categories Dom i Wnętrze