TOP

Rower miejski – zdrowie, relaks i ciekawy image!

Wakacje powoli już się kończą, jednak jesień ciągle zachęca do spacerów swoją ładną pogodą i pięknymi kolorami. Niestety wracamy już do pracy i ciężko nam jest wyrwać się choć na chwilę w ciągu dnia na świeże powietrze. Z żalem zatem wsiadamy po pracy do samochodu czy tramwaju i myślimy o tym, jak szybko zniknie nasza opalenizna, tudzież ładna sylwetka..

Rowerem do pracy

Czy jednak mamy jakieś inne możliwości? Oczywiście, że tak! Przede wszystkim możemy przesiąść się na rower. Wiele osób w tym momencie zapewne powie, że to przecież jest zbyt męczące, że nie mają czasu ani chęci na prysznic w pracy. Jednak te nasze negatywne skojarzenia pochodzą zwykle od faktu, że dotychczas jeździliśmy na rowerze górskim, gdyż to one do niedawna były popularne.

Tymczasem jazda na rowerach miejskich wygląda zupełnie inaczej. Są to rowery przystosowane specjalnie do dróg asfaltowych, chodników, tudzież do udeptanych ścieżek leśnych. Na tych terenach jazda rowerem miejskim jest łatwa i przyjemna. Nie musimy wcale zmieniać strojów na sportowych ani brać prysznica przed pracą. Jak to możliwe?

Budowa rowerów miejskich

Trzeba najpierw spojrzeć na to, jak zbudowane są rowery miejskie. Otóż przede wszystkim mają one niską ramę, pozwalającą bez problemu wsiadać na rower, zsiadać z niego oraz jeździć w płaszczu czy w sukience. Ponadto rowery miejskie mają duże koła i cienkie opony, które właśnie umożliwiają nam szybką jazdę, bez podejmowania dużego wysiłku.

To jeszcze nie koniec zalet tych rowerów. Otóż rowery miejskie charakteryzują się jeszcze specyficznie wygiętą kierownicą, która umożliwia przyjęcie postawy wyprostowanej. Ponadto posiadają one miękkie i szerokie siodełko, dzięki któremu jazda na rowerach miejskich jest naprawdę komfortowa. Rowery miejskie posiadają także najczęściej koszyczek, do którego możemy włożyć wszystkie nasze torebki i plecaki.

Efekty jazdy na rowerze

Co zatem zyskujemy, przesiadając się na rower miejski? Przede wszystkim ładną sylwetkę i zdrowe ciało – to rzecz oczywista. Nasza sylwetka będzie zgrabna a nas już nie będą tak często łapać jesienne przeziębienia. To jednak nie wszystko.

Otóż warto zauważyć, że jazda na rowerach miejskich pozwala nam oszczędzić na biletach komunikacji miejskiej tudzież na benzynie. Ponadto oszczędzamy też swój czas i nerwy. Nie stoimy już godzinami w korkach, nie zatrzymują nas światła. Mkniemy sobie zielonymi terenami do domu czy do pracy, a po drodze spokojnie mamy czas się odprężyć, nie myśleć o czekających nas obowiązkach! A co jeszcze ważne – rowery miejskie wyglądają dzisiaj naprawdę piękne! Są doskonałym uzupełnieniem naszego image!

Zapraszam po więcej informacji na stronę rower miejski damski kraków.

Categories Zdrowie i Uroda
https://calganx.net/okna-w-okleinie-drewnopodobnej/ https://beesafe.pl/porady/ulga-rehabilitacyjna-na-samochod/ https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-wynajem-mieszkania/