TOP

Rodzaje prefabrykowanych ścian betonowych

Elementy prefabrykowane coraz śmielej stosowane są w budownictwie wielorodzinnym , usługowym i przemysłowym. To dzięki coraz większej produkcji prefabrykatów betonowych.

Ściany prefabrykowane

Od dawna w budownictwie jednorodzinnym stosowane są prefabrykaty drewniane, kartonowo-betonowe. Największą zaletą tej technologii jest krótki czas budowy domu i znacznie niższe koszty.

To właśnie te dwie zalety zadecydowały o przeniesieniu tej metody do budownictwa wielkopowierzchniowego i wielokondygnacyjnego. Oferta producentów nie jest jeszcze może wystarczająca, ale ciągle jest poszerzana.

Ściany prefabrykowane produkowane są ze zwykłego betonu lub keramzytobetonu. Wyposażone są w gotowe otwory okienne i drzwiowe. Ich rozłożenie może być dowolne. Ściany wykonywane są zgodnie z dostarczonym projektem i muszą być montowane zgodnie z instrukcją producenta.

Prefabrykowane ściany betonowe mogą mieć charakter ścian konstrukcyjnych lub ścianek działowych, oczywiście mają wtedy inne parametry. Najczęściej występują:

• ściany prefabrykowane żelbetowe,
• ściany prefabrykowane keramzytobetonowe.

Ściany żelbetowe

Wykonane są ze zwykłego betonu, w środku umieszczane są (w zależności od projektu) stalowe pręty zbrojeniowe. Najczęściej ściany prefabrykowane betonowe są ścianami dwuwarstwowymi lub trójwarstwowymi. Drugą warstwę stanowi ocieplenie z wełny mineralnej lub styropianu. Trzecią warstwą może być warstwa zewnętrzna okładzinowa. Strona wewnętrzna płyty jest gładka i gotowa do wykonania prac wykończeniowych.

Ściany keramzytobetonowe

Keramzyt to lekkie kruszywo mineralne o bardzo dobrych właściwościach izolacyjnych. Ściany keramzytobetonowe wykonane są z mieszanki betonu i keramzytu. Tego typy ściany nie wymagają dodatkowego ocieplenia. Można wykończyć je okładziną zewnętrzną.

Montaż prefabrykowanych ścian betonowych

Budowanie budynku z prefabrykatów wymaga wcześniejszego wykonania fundamentu. Na mim montuje się słupy nośne, a pomiędzy nimi wstawia się ściany prefabrykowane. Do ich montażu konieczne jest stosowanie dźwigów. Elementy ścian łączone są metodą wskazaną przez producenta. Na ścianach montuje się belki stropowe i prefabrykowane płyty stropowe.

Zastosowanie elementów prefabrykowanych w budownictwie przynosi ogromne korzyści, ale warunkiem podstawowym jest bardzo dokładne przestrzeganie montowania poszczególnych elementów i ich łączenia. To z tego względu należy na wykonawców wybierać firmy, które posiadają już doświadczenie w realizacji obiektów wykonywanych tą technologią.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.fabudwkb.com.pl/pl/oferta/budownictwo-przemyslowe/prefabrykowane-sciany-betonowe-i-podwaliny.

Categories Technologia
https://puneonlinemall.com/jakie-garnki-do-indukcji-wybrac-do-wlasnej-kuchni/ https://redturtlemusic.com/rozwod-i-podzial-majatku-czy-adwokat-okaze-sie-pomocny/ https://codilab.pl/technorattanowe-lozka-ogrodowe-gwarancja-wygody/