TOP

Rady od architekta: jak urządzić taras?

Ważną częścią każdego nowoczesnego domu jest taras. Zewnętrzne przyległości budynku są dopracowane w najmniejszych szczegółach i tworzą z bryłą spójną, uzupełniającą się całość. Sprawdź nasze rady i dowiedz się, jak urządzić taras!

Jak urządzić taras zgodnie z trendami?

Na tarasach – podobnie jak we wnętrzach – od kilku sezonów niepodzielnie rządzi minimalizm. Jak urządzić taras w takiej konwencji? Na tarasach urządzonych w myśl zasady „mniej znaczy więcej” dominują czytelne układy, proste linie i symetria. Materiały o surowym wykończeniu (szkło, metal, beton) łączone są z naturalnymi surowcami (kamieniem, drewnem) wnoszącymi do aranżacji nieco ciepła i subtelności. Ponadto, architekci znoszą granicę między ogrodem a wnętrzem domu – krawędzie tarasu pozbawione są balustrad, zieleń wdziera się do eleganckich salonów przez wielkoformatowe przeszklenia, a elewację domów zdobią ogrody wertykalne.

Meble ogrodowe – styl i funkcjonalność

Kolejnym etapem urządzania patio jest wybór mebli. Wybierając wyposażenie na taras, lepiej nie zdawać się na przypadek. Aby promieniowanie UV, skrajne temperatury oraz wilgoć nie wpływały negatywnie na kondycję nowego kompletu, wybierz meble wykonane z materiałów o podwyższonym stopniu odporności. Obecnie największą popularnością miłośników odpoczynku na świeżym powietrzu cieszy się technorattan. I nic w tym dziwnego! Syntetyczny materiał wśród ogrodowej zieleni prezentuje się wyjątkowo elegancko, a jednocześnie za nic ma sobie kaprysy pogody. Czołowi producenci oferują nie tylko standardowe zestawy składające się ze stołów i krzeseł, ale również ekskluzywne zestawy wypoczynkowe, które doskonale wpisują się w najświeższe trendy.

 

Categories Dom i Wnętrze
Białe meblościanki https://wnetrzaikrajobraz.pl/aranzacja-mieszkania-w-stylu-loftowym/ https://calganx.net/okna-w-okleinie-drewnopodobnej/