Prawidłowe użytkowanie drukarki

Drukarka lub urządzenie multimedialne typu 3 w 1 to obecnie jeden z tych sprzętów, na które może pozwolić sobie prawie każde gospodarstwo domowe, w którym korzysta się z laptopa bądź komputera stacjonarnego. Drukuje się nie tylko prace dyplomowe i zaliczeniowe, dokumenty biurowe, czy zadania szkolne, ale także ulubione przepisy kulinarne, zamawiane wcześniej bilety kolejowe czy na koncerty i imprezy kulturalne, pamiątkowe zdjęcia.

Prawidłowa eksploatacja

Aby jednak zakupiona w sklepie drukarka służyła kilka lat i nie szwankowała zaraz po okresie gwarancyjnym, trzeba prawidłowo ją użytkować oraz zadbać o odpowiednią konserwację i podzespoły. Przed podłączeniem nowo zakupionego sprzętu warto dokładnie przeczytać instrukcję i sprawdzić, jak dobrze zainstalować urządzenie, jak z niego korzystać i jakie tusze do drukarek zakupić.

Zakup tuszy do drukarek

W internecie oraz w sklepach stacjonarnych znaleźć można niezwykle bogatą ofertę tuszy do drukarek czarnych i kolorowych oraz materiałów eksploatacyjnych. Często proponowane są tańsze zamienniki tuszy i tonerów, znacznie tańsze niż tusze oryginalne, produkowane i dedykowane odpowiedniemu modelowi sprzętu. Czy warto jednak się nimi posługiwać? Niejednokrotnie sprzedający zapewniają, że zamiennik jest równie dobry jak oryginał, a użycie go nie ma wpływu na jakość wydruku. Niestety bardzo często oszczędność pieniędzy w takiej sytuacji jest czysto iluzoryczna.

Oryginalne tusze czy zamienniki?

Oryginalne tusze bywają o wiele bardziej wydajne, wydruki, zwłaszcza w przypadku kolorowych zdjęć są naturalne i o żywszych barwach. Nie to jest jednak najważniejsze. Zamienniki nie posiadają atestów producenta drukarki i prowadzą do nieprawidłowej eksploatacji, a w konsekwencji do zniszczenia sprzętu.Zdarza się, że drukarka nie odczytuje informacji zawartych na kartridżu i mimo wymiany tuszu informuje o błędzie. W taki sposób producent zabezpiecza swoje urządzenia przed niefrasobliwością użytkowników. Jeśli uda się jednak zainstalować tzw podróbkę trzeba liczyć się z możliwością awarii. Dysze zapychają się, jakość wydruku spada, by w końcu doprowadzić do nieodwracalnych szkód w sprzęcie. Naprawa uszkodzonego urządzenia najczęściej jest droga i nieopłacalna. Z tego też powodu lepiej kupić droższe tusze oryginalne, rekomendowane przez producenta i posiadające jego atesty. Tylko wtedy mamy pewność, że drukarka będzie działała sprawnie i bezawaryjnie, a w razie awarii w okresie gwarancji nie będzie problemu z naprawą lub wymianą na sprawny sprzęt.

Więcej informacji znajdziesz na stronie tusze oryginalne .