TOP

Prawdziwa sztuka kryje się we wnętrzu

Autentyczna sztuka wynika z bogatego wnętrza duchowego twórcy, który stara się to, co intelektualne, emocjonalne, refleksyjne, przełożyć na konkretny projekt. Na obiekt, który obejrzą inni. Na obraz, rzeźbę, grafikę, fotografię, architekturę, piękny przedmiot użytkowy. W ten sposób spełnia się idea sztuki opartej na dzieleniu i na egalitaryzmie. W dzisiejszych czasach takie podejście do twórczości okazuje się łatwiejsze niż kiedykolwiek w dziejach. Dzielenie się dziełami sztuki i jej rozpowszechnianie odbywa się w dużej mierze w sieci. Wszystko dzieje się szybciej i na globalną skalę.

Artystyczne wnętrza nowoczesne

Także style i aranżacje wnętrzarskie mają zasięg ogólnoświatowy. Świadczy o tym modna ostatnio estetyka prowansalska czy skandynawska. Również koncepcje wysoce artystyczne przenikają cały świat i trafiają do różnych wnętrz. Prawdziwa sztuka współczesna kryje się często w salonach, sypialniach, biurach, a także w kuchniach i przedpokojach. Gdzie umieszczamy obrazy, malunki, zdjęcia, rzeźby, plakaty. Gdzie także stawiamy designerskie meble oparte na koncepcjach artystycznych, jak te ze strony artvesta.pl.

Artystyczne krzesła do toaletki

Krzesła do toaletki to przykłady artyzmu we wnętrzach. Meble te kojarzą się z dawnymi zakątkami dbania o urodę, utrzymanymi w uroczym i dystyngowanym stylu. Nowoczesne wzornictwo podtrzymuje tę stylistykę lub poddaje ją diametralnej przemianie. Nowoczesne krzesła do toaletki to często konstrukcje wręcz architektoniczne czy nawiązujące do obiektów wystawowych. Takie krzesła sprawdzą się w artystycznym wnętrzu zaaranżowanym w oparciu o postmodernistyczny eklektyzm lub awangardowo pojętą skromność estetyczną.

Artystyczne sofy

Podobnej reinterpretacji zostają poddane sofy. Meble odsyłające poprzez swój design do dawnych epok, z inspirującym nieustannie stylem ludwikowskim na czele. Artystyczne sofy, które zobaczymy w dzisiejszych wnętrzach, to często fantastyczne wariacje na temat francuskiego baroku.

Categories Dom i Wnętrze