TOP

Pozbądź się zmarszczek skutecznie!

Zmarszczki to prawdziwe utrapienie: nie tylko są oznaką starzenia się skóry, ale również wpływają na estetykę naszej twarzy. Aby skutecznie z nimi walczyć, musimy wiedzieć, jakie są powody ich powstawania.

Do czynników przyspieszających powstawanie zmarszczek zalicza się: niedostateczne nawodnienie organizmu, złą dietę, palenie tytoniu i spożywanie dużych ilości alkoholu oraz źle dobrane kosmetyki. Kluczową kwestią jest ilość kwasu hialuronowego i włókien kolagenowych w naszej skórze – to one odpowiadają za jej nawodnienie, sprężystość. Wraz z wiekiem ich ilość drastycznie spada!

Czy stosowanie kwasu hialuronowego jest bezpieczne?

Kliniki medycyny estetycznej od dawna proponują swoim klientom wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Jest to naturalna, bezpieczna substancja wysokiej jakości, która nie powoduje alergii i doskonale wygładza widoczne zmarszczki. Najczęściej stosowany jest w zabiegach wygładzania zmarszczek nosowo-wargowych, lwich, ale i do wypełniania ust czy odświeżania konturu twarzy. Zabiegi wypełniania zmarszczek wykonywane są z olbrzymia troską o dobro pacjenta – aby nie odczuwał on dyskomfortu odpowiednio wcześniej skóra jest znieczulana specjalistycznym kremem.

Jak znaleźć profesjonalną klinikę medycyny estetycznej?

– W Polsce działają setki gabinetów medycyny estetycznej. Wybierając jeden z nich kierujmy się renomą, opiniami innych klientów. Niestety, w wielu przypadkach czynnikiem decydującym jest cena – mówi dr Karolina Kuśnierz, właścicielka klinki medycyny estetycznej i witryny karolinakusnierz.pl. Faktem jest, że kliniki walczą o potencjalnych klientów – w tym celu proponują niższe ceny, co jednak często odbija się także na niższej jakości stosowanych preparatów, które mogą powodować reakcje alergiczne lub też nie wypełniać zmarszczek tak skutecznie.

Categories Zdrowie i Uroda