TOP

Piękna kuchnia na długie lata

Wilgoć, wysokie temperatury, kłęby pary wodnej unoszące się w powietrzu, zabrudzenia, chlapiący tłuszcz nie sprzyjają utrzymaniu w kuchni nieskazitelnego porządku. Podczas remontu lub urządzania kuchni od podstaw, powinieneś mieć się na baczności. Kupno mebli z materiałów nieprzystosowanych do trudnego kuchennego środowiska lub pokrycie ścian zwykłą farbą lub tapetą może przynieść więcej szkody niż pożytku. Jakie tworzywa z całą pewnością „poradzą sobie” w kuchni? Sprawdź!

Ściany

Ściany, szczególnie te w okolicy piekarnika, blatu roboczego, płyty grzewczej i kranu, powinny być odporne na wysokie temperatury, działanie środków chemicznych, wilgoć i zabrudzenia, a utrzymanie ich w czystości nie powinno być najmniejszym problemem. Aby codzienne przygotowywanie posiłków nie wpływało na estetykę kuchni, pokryj ściany odpornymi panelami ze szkła, płytkami klinkierowymi, kamieniem, kaflami albo impregnowaną płytą drewnopochodną. Ciekawy, dekoracyjny efekt zapewnią również tapety z włókna szklanego lub winylowe.

Estetyczne i odporne meble kuchenne

Jeszcze do niedawna synonimem jakości w meblarstwie było lite drewno. Dzisiaj producenci odchodzą od drogiego surowca na rzecz tańszych, ale równie trwałych zamienników. Prym wiedzie tutaj lekka laminowana płyta meblowa odporna na zarysowania, uszkodzenia i odkształcenia. Doskonałym przykładem połączenia odporności i lekkiej, modnej formy są meble kuchenne Forte. Głównym budulcem zabudowy jest właśnie płyta meblowa wysokiej jakości. Fronty szafek pokryte są laminatami, które zabezpieczają powierzchnię mebla przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Co ważne, nowoczesne płyty pokryte są powłokami o matowym, półmatowym lub połyskującym wykończeniu w każdym kolorze tęczy, dzięki czemu możesz stworzyć niezwykłą, oryginalną kompozycję! W poszukiwaniu inspiracji warto zajrzeć na stronę gama-sklep.com.pl.

 

 

Categories Dom i Wnętrze