TOP

Ortezy na opadającą stopę- dlaczego warto je nosić?

Często mówi się, że ruch to zdrowie, oczywiście nie można temu zaprzeczyć. Jednak na skutek przetrenowania, czy też upadku może dojść do kontuzji. Wiele osób skarży się wtedy na niedowład, który inaczej nazywany jest opadającą stopą.

Opadająca stopa- leczenie

Jedna z przyczyn opadającej stopy jest uraz. Dlatego tak ważna jest szybka i zdecydowana reakcja. W sytuacji, gdy dochodzi do ograniczenie czucia, czy też mimowolnych ruchów, albo niedowładu, należy udać się do lekarza specjalisty. W takiej sytuacji czas ma znaczenie, aby móc jak najszybciej poprawić komfort chorego. Opadającą stopę zazwyczaj leczy się rehabilitacją oraz stosuje ortezy na opadającą stopę. Często są one używane, jako zamiennik gipsu. Poprawiają jakość chodzenie, gdyż utrzymują prawidłową postawę. Lekarz decyduje o tym, jaką ortezę wybrać, dlatego nie należy jej kupować na własną rękę, gdyż wtedy może przynieść więcej szkód niż zysku. Opadającą stopę leczy się także farmakologią, istotne tutaj są preparaty z witaminą B oraz odpowiednia dieta bogata w witaminy z grupy B. Zalecany jest też odpoczynek.

Ortezy na opadającą stopę dla osób po udarze

Niestety, aż 20% osób, które przeszły udar cierpi z powodu opadającej stopy. Taki niedowład jest bardzo uciążliwy. Zatem po skończonym pobycie w szpitalu, wielu lekarzy nakazuje swoim pacjentom noszenie ortezy na opadającą stopę. Dzięki niej mogą znacznie poprawić swój komfort życia. Ich chód jest bardzo stabilny oraz mogą poruszać się szybciej.

Ortezy na opadającą stopę- wyeliminuj bociani chód

Osoby cierpiące na opadającą stopę często mają bociani chód. Zatem zamiast stawiać piętę, a dopiero potem palce, robią to odwrotnie. Mają też problem z uniesieniem nogi, gdyż cały staw kolanowy zmuszony jest do intensywniejszego zginania się. Dlatego w takich przypadkach należy nosić ortezy na opadającą stopę. Zazwyczaj nosi się je przez pół dnia,chyba ,że lekarz zaleci inaczej. Oczywiście nie można zrezygnować z rehabilitacji. Również cierpiący na nowotwory niezłośliwe takie jak nerwiaki zazwyczaj noszą ortezy. Można także zastosować leczenie operacyjne, jednak wiąże się ono z dużymi powikłaniami, może także dojść do uszkodzenia mięśni i nerwów.

Ortezy na opadającą stopę- zalety

Ortezy pełnią kluczową rolę w leczeniu opadającej stopy. Jednak trzeba stosować się do zaleceń lekarza ortopedy, dzięki temu efekt będzie najlepszy. Ortezy zapewnia odpowiednią postawę ciała, ale także zapobiegają zanikom mięśni. Zapobiegają też przykurczom oraz przyspieszają regenerację nerwu strzałkowego.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://megamedic.pl/pl/p/Orteza-na-opadajaca-stope-/599

Categories Ciekawe
https://greenrepublic.pl/fotel-bujany-kokon-prosty-sposob-na-zmiany-w-ogrodzie/ https://totest.pl/skad-bierze-sie-szpat-u-koni/ https://xann.pl/sitemap