TOP

Oficjalna piłka mistrzostw świata 2018

Rewolucyjna piłka Telstar 18 zostanie wykorzystana jako oficjalna futbolówka podczas Mistrzostw Świata FIFA w Rosji. Nowy model stanowi nawiązanie do okoliczności towarzyszących MŚ w 1979 roku.

Klasyczna piłka Telstar

Telstar to futbolówka wyprodukowana przez firmę Adidas, która była pierwszą oficjalną piłką mistrzostw świata. Swoją oficjalną premierę miała podczas MS w 1970 roku, a nazwę zawdzięcza satelicie Telstar 1. Uznawana jest za jedną z najbardziej innowacyjnych piłek w historii, która na zawsze zmieniła oblicze footballu. Model Telstar 18 stanowi bezpośrednie odwołanie do oryginalnej futbolówki, jednak jest produktem znacznie bardziej zaawansowanym technologicznie.

Innowacyjna konstrukcja

Nowa oficjalna futbolówka MŚ pod wieloma względami zachowuje cechy piłki Bazuca, czyli swojej poprzedniczki z 2014 roku. Piłka Telstar 18 wyróżnia się zupełnie nową struktura, która znacząco podniosła jej wydajność. Odpowiedzialne za to technologie opracowane zostały przy udziale najlepszych światowych zawodników. Podstawowymi atrybutami piłki są metalicznie wykończone panele oraz graficzny efekt tekstury. Do produkcji piłki wykorzystano materiały powstałe w procesie recyklingu.

Chip NFC

Innowacyjnym rozwiązaniem jest także instalacja chipa NFC, który pozwala na interakcję z piłką za pomocą smartfona. Tym samym piłka Telstar wznosi doświadczenia graczy oraz innych użytkowników na zupełnie nowy poziom. Każdy egzemplarz to unikalny identyfikator, dzięki któremu zyskać można dostęp do wyzwań spersonalizowanych oraz wielu innych ekskluzywnych treści.

Categories Ciekawe