Nowoczesny taras ogrodowy – jak go urządzić?

Starannie zaaranżowany taras jest nieodłączną częścią każdego nowoczesnego budynku mieszkalnego. Stylowe tarasy zdobią już nie tylko jednorodzinne domy, ale również bloki wznoszone według najświeższych architektonicznych trendów. Jak urządzić zewnętrzną strefę, aby doskonale się prezentowała, a jednocześnie zapewniała maksymalny komfort odpoczynku? Sprawdź nasze rady!

Taras ogrodowy – okno na świat

Taras ogrodowy coraz częściej stanowi przedłużenie salonu. Zewnętrzna część i wnętrze domu zlewają się w jedną spójną całość. Granice między obiema strefami zacierają wielkoformatowe przeszklenia osadzone w wąskich ramach, zastosowanie w obu miejscach spójnej kolorystyki i materiałów o podobnym wykończeniu. Co ważne, w sercu aranżacji znajdują się już nie tylko standardowe zestawy składające się ze stołów i krzeseł, ale również meble, które jeszcze jakiś czas temu zarezerwowane były tylko dla zamkniętych pomieszczeń – luksusowe narożniki, sofy i fotele.

Funkcjonalne i designerskie meble

Meble tarasowe powinny łączyć w sobie atrakcyjny design, komfort użytkowania oraz wysoką odporność na czynniki zewnętrzne… Poszukiwania idealnego kompletu warto zacząć od sprawdzenia oferty mebli zbudowanych z technorattanu  syntetycznego tworzywa przypominającego pędy naturalnego rattanu. Sofy, krzesła, huśtawki i stoliki wyplatane z tego materiału doskonale się prezentują, a jednocześnie skutecznie opierają się zmiennym warunkom atmosferycznym.

Dodatki

Nieodłączną częścią zewnętrznej aranżacji są dodatki. Pożądany efekt uzyskasz, kiedy uzupełnisz tarasową kompozycję o subtelne oświetlenie, minimalistyczny parasol rzucający kojący cień, rośliny w technorattanowych donicach. Mile widzianym akcentem na każdym tarasie będzie promiennik podczerwieni – niewielkie urządzenie emitujące przyjemne ciepło.