TOP

Nowoczesne pergole tarasowe i ich zalety

Na zadaszenie tarasu decyduje się coraz więcej osób – wynika to przede wszystkim z chęci podniesienia poziomu komfortu na tarasie. Pergole mają również drugą funkcję: wspaniale urozmaicają przestrzeń tarasową i sprawiają, że w miejscu tym przesiadywać będziemy z jeszcze większą przyjemnością. Co powinniśmy wiedzieć o pergolach?

Konstrukcje, które odmienią każdy taras!

Nowoczesne pergole to kwintesencja elegancji, wspaniałego designu oraz innowacyjnych technologii – projektanci tarasoli dokładają też wszelkich starań, aby każdy projekt odznaczał się doskonałymi parametrami technicznymi. Struktura pergoli wykonana jest z aluminiowych profili malowanych proszkowo – takie elementy są odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Dodatkowo klienci mogą sami wybrać kolor konstrukcji, dopasowując ją do istniejących już elementów tarasowych. Do wyboru mają oni ponad 200 klasycznych kolorów oraz barwy drewnopodobne. Wewnątrz konstrukcji umieszczony jest system odprowadzana wody – tarasola może być wykorzystywana również w czasie deszczu!

Zadaszenie nowoczesnych pergoli tarasowych

Interesując się nowoczesnymi pergolami tarasowymipowinniśmy wiedzieć również, że ich dachy tworzone są na wiele sposobów. Obecnie jednymi z najbardziej cenionych są dachy lamelowe, wykonane z aluminiowych elementów, obracających się wokół własnej osi o 135 stopni. Ruchome lamele pozwalają użytkownikom decydować, ile światła ma wpadać pod pergolę. Dodatkowo również takie rozwiązanie sprzyja naturalnej cyrkulacji powietrza. Lamele nie nagrzewają się, przez co w cieniu pergoli panuje przyjemny chłód. Innym rodzajem zadaszenia są dachy tworzone z poliestrowych tkanin technicznych, pokrywanych warstwą poliuretanu. Dachy materiałowe są zabezpieczone przed promieniowaniem UV, działaniem deszczu i nagrzewaniem się.

Categories Dom i Wnętrze