TOP

Nowoczesna kuchnia — jakie trendy są w modzie?

Panujące trendy w nowoczesnej kuchni bardzo szybko zmieniają się i przynoszą nam rowe rozwiązania. Czasami warto z nich skorzystać lub się nimi zainspirować. Należą do nich ogólne ustawienie, kolorystyka czy cały styl. Pomimo częstych zmian panującej mody raz dobrze i ciekawie urządzona kuchnia będzie służyła domownikom przez wiele lat. Co zatem obecnie jest pożądane i na topie? Odpowiedzi poniżej.

AGD w zabudowie

Aktualnie bardzo modnym rozwiązaniem jest AGD w zabudowie. Nowoczesna kuchnia uwielbia lodówki, piekarnik czy nawet pralki umieszczone w ciągu szafek dominują we wszystkich nowoczesnych projektach. Jest to rozwiązanie nie tylko modne, ale i również funkcjonalne. Pozwala zaoszczędzić dużo miejsca, sprawdza się w małych kuchniach i nie burzy ogólnego wizerunku kuchni. Czasami stalowa obudowa może skutecznie popsuć wizerunek ciepłego i przytulnego pomieszczenia. Na rynku istnieje wiele modeli do zabudowy, które z łatwością umieścimy w obecnych już szafkach.

 

Design

Pod hasłem design kryje się bardzo wiele rzeczy i to wniesienie różnorodność oraz oryginalność powracają do łask. Obecnie jednokolorowe ściany nie są już interesujące, co cieszy wielu architektów i dekoratorów. Ściany możemy urozmaicić naniesionymi wzorami. Wystarczy zakupić odpowiednie gotowe szablony i zamalować pustą część. Bardzo modne są również panele 3D, które są wypukłe. Możemy wybierać spośród wielu rodzajów, co jest bardzo korzystne. Jednym z ciekawych rozwiązań są cegły dekoracyjne. Wykonane są one z oryginalnych cegieł pochodzących z rozbiórki, a odpowiednie zaimpregnowanie zapobiega wchłanianiu się tłuszczu i wilgoci.

 

Categories Dom i Wnętrze