TOP

Nowe sztućce – jaki komplet okaże się najlepszy?

Komplet solidnych sztućców jest jednym z najważniejszych elementów kuchennej kolekcji. Łyżki, noże i widelce pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale również dekoracyjną, ponieważ to właśnie one dodają elegancji starannie zastawionemu stołowi. Jakie sztućce wybrać, aby nabytek pięknie prezentował się na stole oraz wiernie służył przed długie lata? Sprawdź!

 

Materiał ma znaczenie

Podstawowym czynnikiem mającym wpływ na jakość sztućców jest ich budulec. Obecnie największą popularnością cieszą się modele wykonane ze stali nierdzewnej 18/10. I nic w tym dziwnego: wysokogatunkowa stal wyróżnia się piękną, srebrzystą barwą, a dodatkowo jest odporna na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne i kwasy zawarte w pożywieniu. Co ważne, sztućcom wzbogaconym o nikiel i chrom niestraszne jest mycie w zmywarce.

 

Szach mat

W ofercie czołowych producentów znajdziesz szeroki wybór sztućców zaprojektowanych w różnorodnym stylu – klasycznym, minimalistycznym, retro. Ciekawe modele prezentuje na stronie gerlach.pl czołowy polski producent. W ofercie marki Gerlach znajdziesz sztućce nie tylko o połyskującym, ale również matowym wykończeniu. Co więcej, producent daje również możliwość ozdobienia rączek noży, widelców i łyżek ozdobnym grawerem wykonanym według projektu klienta.

 

Nie dla alergików

Niestety, sztućce ze stali o wysokim nasyceniu niklem i chromem nie znajdą zastosowania w każdej kuchni. Osoby uczulone na nikiel powinny bezwzględnie unikać tego typu produktów, zastępując je sztućcami opatrzonymi znakiem 18/0. W przeciwnym razie kontakt wrażliwych okolic ust z alergenem może nieść ze sobą poważne konsekwencje.

Categories Dom i Wnętrze
balkonowe leżaki poduszka tarasowa paleniska ogród