TOP

Niezbędnik każdego młodego rodzica

Czas oczekiwania na dziecko to doskonały moment, aby przygotować się na przyjście maluszka. Aby zapewnić niemowlakowi optymalne warunki do zdrowego rozwoju i odpoczynku, należy starannie dobrać wszystkie kolory do dziecięcego pokoiku i skompletować meble. Jakie elementy wyposażenia powinny znaleźć się w pokoju dziecięcym, aby spełniał on potrzeby zarówno dziecka, jak i rodzica? Sprawdź!

Przede wszystkim – łóżeczko

Noworodek w pierwszym roku swojego życia spędza większość czasu w łóżeczku. Ważne jest, aby łóżeczko i materac dopasowane były do delikatnego, kształtującego się dopiero ciała. Wbrew powielanym opiniom, materac dedykowany najmłodszym użytkownikom nie może być zbyt twardy, ale dopasować się do kręgosłupa. Spanie na zbyt twardej lub zbyt miękkiej powierzchni może doprowadzić do wystąpienia schorzeń ortopedycznych. Materacami rekomendowanymi przez pediatrów są przede wszystkim modele wykonane z hipoalergicznych materiałów takich jak lateks czy włókno kokosowe. Wybierając ramę, zadbaj o to, aby przerwy między szczebelkami nie wynosiły więcej niż 6 cm.

Piękne i praktyczne meble dziecięce białe

Kolejnym etapem wielkich przygotowań jest skompletowanie  szafek, komody i innych elementów wyposażenia. Jakie modele idealnie uzupełnią  jasną, delikatną aranżację? Oczywiście meble dziecięce białe! W dobrych sklepach meblowych nie brakuje ciekawych kolekcji stworzonych z myślą o najmłodszych. Oprócz klasycznych komód i regałów, warto w pokoju ustawić przewijak. Niewielki mebel stanie się  nieocenioną pomocą dla każdego rodzica. Pamiętaj o tym, że dziecko bardzo szybko rośnie i nim się obejrzysz, maluszek zacznie aktywnie poznawać najbliższe otoczenie. Aby meble nie stanowiły dla raczkującego dziecka zagrożenia, warto przykręcić meble do ściany oraz zabezpieczyć wszystkie narożniki silikonowymi nakładkami.

Categories Dom i Wnętrze