TOP

Niegasnące piękno metalowych przedmiotów

Estetyka współczesna eksponuje piękno metalowych przedmiotów, konstrukcji, kompozycji, dzieł sztuki. Zwraca uwagę na możliwości plastyczne i aranżacyjne tkwiące w tym materiale. W pewnym sensie łączącym przeszłość z aktualnością. Metal bowiem to symbol świata industrialnego, który obecnie traktujemy na zasadzie sentymentalnego przywołania. Ale z drugiej strony oznacza on także to, co wybitnie awangardowe, co kieruje nas ku przyszłości, co przybiera futurystyczną formę. Metal inspiruje do wszechstronnej twórczości. Także w naszym najbliższym otoczeniu domowo-ogrodowym.

Krzesła ogrodowe metalowe

Metalowe krzesła kojarzą nam się ze stylem francuskich ogrodów i kawiarenek. Znamy je z dekoracyjnej odsłony secesyjnej, kiedy to metalowe sploty upodabniały się do fantazyjnych kompozycji roślinnych. Umieszczanych na meblach, ogrodzeniach, poręczach, kratach. Dzisiaj metal to nowoczesne meble aluminiowe, które prezentuje się tutaj: zumm.pl. Pośród wielu interesujących propozycji w nowoczesnym duchu odkryjemy krzesła ogrodowe metalowe. Doskonałe do ogrodu, ale także do restauracji czy do kawiarni. Perfekcyjne wykorzystanie metalu stanowi tutaj podstawę do stworzenia niebanalnego przedmiotu użytkowego. Eleganckiego i designerskiego.

Stoły industrialne

Przykładem niegasnącego piękna metalu są również stoły wykonane z tego uniwersalnego materiału. Te dedykowane ogrodom i w całości zrobione z aluminium. Ale także te zrobione z litego drewna i metalu (z metalowymi nogami). Meble te w dużej mierze bazują na estetyce industrialnej i rewelacyjnie prezentują się w przestrzeni nowocześnie pomyślanego loftu. Stoły metalowe wyglądają bardzo skromnie czy też minimalistycznie lub przypominają geometryczne układanki. Bardzo często eksponuje się w nich elementy warsztatowe, jak śruby umieszczane specjalnie po zewnętrznej części nóg.

Categories Dom i Wnętrze
https://study-abroad.pl/jak-zaaranzowac-pokoj-dla-nastolatka/ https://beesafe.pl/porady/oplaty-na-a4/ https://poznajauditt.pl/drzwi-tarasowe-podnosno-przesuwne-idealne-do-domow/