TOP

Najmodniejsze botki na jesień

Szybkimi krokami zbliża się do nas jesień. Nadszedł zatem czas na przepatrzenie damskich szaf pod kątem wszystkiego, co przyda się do komponowania oryginalnych stylizacji na coraz krótsze dni i coraz dłuższe wieczory. Jednym z hitów tego sezonu będą z pewnością – jak co roku zresztą – botki na płaskim i wysokim obcasie, dostępne w wielu wariantach.

Przede wszystkim komfort

Płaskie botki wydają się rozwiązaniem idealnym dla pań ceniących sobie komfort i lekkość poruszania się. Nadają się niemal do każdego stylu, są odporne na zmienne warunki pogodowe (o ile dobierzemy je pod kątem odpowiedniego materiału), a ich ceny nie powinny nas raczej szokować.

Ten rodzaj obuwia poleca się przede wszystkim do krótkich spódnic: w wersji mini albo tuż powyżej kolan. Sprawdzi się on jednak także w zestawieniu ze zwiewnymi, dziewczęcymi sukienkami z delikatnych tkanin. W tym ostatnim wypadku dobrze jest postawić na ożywczy kontrast, sięgając po ciężkie, masywne botki w męskim stylu.

Botki na obcasie

Zdecydowana większość kobiet lubi od czasu do czasu wyglądać naprawdę seksownie. W takich sytuacjach warto zrezygnować z płaskich botków na rzecz ich odpowiednika na wysokim obcasie. Rozwiązanie to okaże się co prawda mniej wygodne, ale pod względem wizualnym przyniesie nam na ulicy zainteresowanie ze strony przedstawicieli obojga płci.

Botki na obcasie sprawdzają się najlepiej z długimi spódnicami i sukienkami – czyli tam, gdzie mogą zapewnić kilka dodatkowych centymetrów dla optymalnego wykorzystania walorów całej stylizacji. Jest to jednak rozwiązanie niezbyt komfortowe, a zatem zarezerwowane na specjalne, wyjątkowo istotne okazje.

Wzory i materiały

Zarówno płaskie botki, jak i ich odpowiedniki na szpilkach co roku bywają modne w nieco innym wydaniu. W tym sezonie największą popularnością cieszą się wzory połyskujące futurystycznym srebrem, a także motywy astronomiczne. Nietrudno także natknąć się w sklepach na botki imitujące wiosenną łąkę – z nadrukami czy haftami kwiatowymi.

Producenci botków stawiają, jak zwykle, na sprawdzone i praktyczne materiały – głównie skórę i zamsz. Nie brak też jednak wyszukanych czy nieoczywistych wykończeń, jak np. futerkowe frędzle przy płaskich botkach albo błyszczące gwiazdki rozświetlające botki na obcasach. Różnorodność tego typu obuwia sprawi, że każda z nas powinna znaleźć coś dla siebie.

Categories Ciekawe
https://ndsworlds.com/wygodne-gotowanie-i-smazenie-we-wlasnej-kuchni/ https://totest.pl/skad-bierze-sie-szpat-u-koni/ https://mtsolutions.com.pl/jak-podawac-przysmaki-koniom/