TOP

Nadstawki na palety – rodzaje nadstawek paletowych

Nie zawsze sama paleta jest wystarczająca do tego, aby przewieźć konkretny ładunek do celu. Gdy ważne jest dodatkowe zabezpieczenie go w transporcie, rozwiązaniem są nadstawki paletowe.

Praktyczne, niedrogie, różnorodne – nadstawki paletowe posiadają obecnie szerokie zastosowanie w transporcie ładunków na paletach. Gdy ważne jest uzyskanie dodatkowego bezpieczeństwa oraz stabilności przewożonych ładunków, nadstawki tego rodzaju są sprawdzonym wyborem.

W użyciu znajduje się wiele typów nadstawek na palety – jakie są ich główne rodzaje i jakie mają zastosowanie?

Nadstawki paletowe drewniane

Najbardziej popularny typ nadstawek paletowych to nadstawki paletowe drewniane, które wykonane są z litego drewna w rozmiarach odpowiadających wymiarom palety, na przykład 800 x 600 czy też 1200 x 800.

Do produkcji nadstawek drewnianych stosuje się najczęściej drewno sosnowe, które poddawane jest odpowiedniemu suszeniu i zabezpieczeniu przed czynnikami biologicznymi, w tym także pleśniami.

Nadstawki paletowe drewniane najczęściej wyposażone są w 4 lub w 6 zawiasów, które pozwalają na ich łatwe składanie i rozkładanie w celu zmniejszenia przestrzeni składowania, a także łatwiejszego montażu na paletach.

Do nadstawek paletowych drewnianych można również dobrać odpowiednie pokrywki, które zabezpieczają ładunki od góry.

Nadstawki paletowe plastikowe

Także w użyciu znajdują się nadstawki paletowe wykonane z plastiku. Najlepiej sprawdzają się w przypadku tych ładunków, które wymagają skutecznej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi.

Plastik jest odporny na wilgoć, wodę, nie pleśnieje i nie przepuszcza powietrza w tak dużym stopniu, jak nadstawki drewniane, dlatego wybierany jest do tych ładunków, które wymagają właściwej ochrony.

Minusem nadstawek tego rodzaju jest brak możliwości ich składania.

Nadstawki paletowe metalowe

Ostatnim typem spotykanych w transporcie nadstawek paletowych są nadstawki wykonane z metalu. W tym przypadku stosuje się konstrukcje siatkowe, które mogą być również zamykane od góry.

Siatkowe nadstawki paletowe sprawdzają się w przypadku tych ładunków, które mogą być wystawione na czynniki zewnętrzne, na przykład ładunków sypkich, które umieszczone są w ochronnych workach. Zatem odpowiedni rodzaj nadstawki dobiera się indywidualnie do ładunku, który ma być przewożony na palecie.

Categories Pozostałe
chuck.com.pl wtrawiepiszczy.com.pl gayer.com.pl