TOP

Na co zwracać uwagę podczas kupna łóżka?

Przygotowując się do kupna nowego łóżka zazwyczaj określamy jego wymiary, kolory oraz cenę, jaką jesteśmy w stanie za niego zapłacić. Kiedy jednak przychodzi do wyboru konkretnego modelu podczas odwiedzin w sklepie najczęściej naginamy możliwości naszego portfela w imię modelu, który nam się podoba. Czy tylko estetyka łóżka powinna być dla nas ważna?

Drewno – najbardziej pożądany materiał

Z pewnością najistotniejszym kryterium będzie wygoda. Łóżka oparte na ramie są sprzedawane najczęściej bez materaca, dlatego czeka nas również wybranie konkretnego modelu materaca. To rozwiązanie wybiera jednak coraz większa ilość osób. Sklepy takie jak notodo.pl oferują swoim klientom szeroki wybór łóżek wykonanych z litego drewna, opartych na ramie. Lite drewno jest obecnie jednym z najczęściej wyszukiwanych materiałów – jest ono odporne na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu, wilgoci. Lite drewno musi zostać dokładnie wyselekcjonowane – bele ze skazami są odrzucane. Kolejno drewno jest umieszczane w magazynach, aby dokładnie je osuszyć. Dopiero po tym procesie możliwe jest przekazanie drewna do pracowni stolarskich. Łóżka tworzone są również z płyt meblowych oraz z tworzyw syntetycznych – wybór jest więc naprawdę spory.

Rozmiary łóżka, elementy dodatkowe

Kolejnym ważnym elementem są rozmiary łóżka. Obecnie możemy nie tylko wybierać w licznych rozmiarach proponowanych przez producentów, ale i zamówić łóżko w rozmiarze podanym przez nas. Niestety, w drugim przypadku przyjdzie nam jednak znacznie dłużej poczekać na mebel.

Categories Dom i Wnętrze
https://mebleinfor.pl/jakie-drzwi-zewnetrzne-wybrac/ https://inveno.com.pl/okna-i-drzwi-tarasowe-jakie-modele-wybrac/ https://inveno.com.pl/wszystko-co-powinienes-wiedziec-zanim-sprowadzisz-samochod-z-niemiec/