Liposukcja laserowa czy liposukcja iniekcyjna?

Liposukcja laserowa jest zabiegiem, który stanowi doskonalą alternatywę dla wszelkich zabiegów chirurgicznych, mających na celu wymodelowanie sylwetki. Niestety nie zawsze zastosowanie diety oraz ćwiczeń wystarczy do tego, aby kobiece ciało wyglądało bez zarzutu. Z pomocą przychodzą rozwiązania medycyny estetycznej, które są coraz mniej inwazyjnymi metodami na udoskonalenie wyglądu.

Liposukcja laserowa i jej zadanie

Jak wspomniano zabieg ten znany również, jako lipoliza laserowa ma za zadanie usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej z rożnych partii ciała, które tego potrzebują. Taki jest efekt końcowy. Jednak, na czym ten zabieg w dużym skrócie polega i jak wygląda? Z technicznego punktu widzenia można wspomnieć, że lipoliza laserowa polega na wprowadzeniu pod skórę końcówki lasera, który emituje ciepło. Wytwarzana przez laser temperatura rozpuszcza tłuszcz, w związku, z czym z łatwością można go odessać przy użyciu specjalnego ssaka. Ciepło wytworzone przez laser sprawia, że po odessaniu tłuszczu skóra jest jędrna oraz sprężysta, natomiast włókna kolagenowe ulegają odbudowie.

Cały zabieg trwa niedługo, zaledwie 30 – 60 minut. Natomiast sam efekt, jest niezwykłe zadowalający. W tak krótkim czasie można wymodelować parte ciała, z których kobieta jest najmniej zadowolona.

Liposukcja iniekcyjna – alternatywa dla liposukcji laserowej?

W pewnym sensie można powiedzieć, że liposukcja iniekcyjna jest udoskonaleniem opisanego wcześniej zabiegu. Nie jest to zabieg laserowy. Jednak stanowi metodę, dzięki której tłuszcz naturalnie zaczyna opuszczać organizm. Pozwala ona na kompletnie bezoperacyjny sposób pozbycia się tkanki tłuszczowej.

Jak to możliwe? Rozwój oraz poszukiwanie nowych i prostych metod zawsze przynosi niesamowicie proste rozwiązania. Mianowicie, pod skórę wstrzykiwane zostają zastrzyki ze specjalną substancją. Zawiera ona fosfatydylocholinę, deoksycholat oraz między innymi L-karnitynę lub krzemionkę organiczną. Taki zestaw składników powoduje rozpuszczenie komórek tłuszczowych. Dzięki temu łatwiej są one wydalane przez organizm w procesie przemiany materii.

Każdy zabieg oraz ingerencja w wygląd koniecznie musi być skonsultowana ze specjalistą, który dobierze odpowiednią metodę zapewniającą najbardziej długotrwałe i zdrowe efekty.