TOP

Lakierowanie felg – o czym należy pamiętać?

Nawet najbardziej uważny kierowca nie jest w stanie zapobiec zarysowaniom na felgach. Są one narażone na ciągłe, mniejsze bądź większe zniszczenia. Czy za każdym razem, chcąc się ich pozbyć trzeba jechać do warsztatu? Okazuje się, że niekoniecznie.

Lekarstwo na zarysowane felgi

Sposobem na rysy na felgach okazuje się być przede wszystkim lakier do felg. Niewątpliwie, nałożenie lakieru nie jest szczególnie skomplikowane, dlatego też, spokojnie można to zrobić samodzielnie.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że zanim wylakieruje się felgi koniecznie jest wykonanie co najmniej kilku innych czynności. Mają one na celu przygotowanie felg na nałożenie lakieru do felg.

Przede wszystkim, lakier powinien być nakładany na gładkie felgi. Dlatego też, przyrządy służące do szlifowania powinny być użyte jeszcze zanim nałoży się lakier. Najlepiej użyć ich kilkukrotnie. Poza tym, wymagane jest wykonanie jeszcze kilku innych czynności, zanim lakier pojawi się na felgach.

Od czego zacząć?

Tak naprawdę, zanim będzie można nałożyć pierwszą warstwę lakieru do felg trzeba napracować się przez kilka godzin. Rozpocząć należy od zdjęcia wszystkich kół. Rozpoczęcie pracy nad likwidacją wszelkich zniszczeń i nierówności na felgach nie jest możliwe, jeśli nie zdejmie się najpierw kół. Dlatego też, tak ważne jest, aby w zapasie mieć cały zestaw kół, które można założyć na czas pracy nad renowacją felg.

Po zdjęciu kół nie można zapomnieć o tym, że trzeba bardzo starannie umyć felgi. Jak to zrobić? Zdecydowanie najlepiej, a także najłatwiej i najszybciej umyć można je przy pomocy myjki. Niewątpliwie jednak, nie każdy ma w domu profesjonalną myjkę. Można rzecz jasna poradzić sobie bez niej. Trzeba jednak liczyć się z tym, że straci się przez to zdecydowanie więcej czasu.

Szpachla i lakier do felg

Po umyciu przychodzi czas na zajęcie niezwykle żmudne i czasochłonne, czyli na szlifowanie. Po dokładnym wykonaniu tej czynności można już natomiast zacząć nakładać szpachlę. Gdy szpachla wyschnie, niestety po raz kolejny wskazane jest szlifowanie. Dopiero wtedy można zabrać się za zakładanie odpowiedniego lakieru do felg.

Tak naprawdę, wykorzystuje się trzy rodzaje lakieru do felg. Pierwszy to kładziony jako pierwszy podkład. Później nakłada się lakier bazowy, natomiast ostatni jest bezbarwny lakier do felg. Wydaje się, że wszystkie one są tak samo istotne i żadnego nie można pominąć podczas renowacji felg. Lakier do felg kupisz na Lakiery24.com

Categories Motoryzacja