TOP

Lakiernictwo samochodowe – co warto o nim wiedzieć?

Estetyka samochodu w dużym stopniu zależy od jakości, nasycenia i stanu lakieru. Niestety, codzienne użytkowanie, zmienne warunki atmosferyczne oraz wypadki komunikacyjne znacząco wpływają na strukturę lakieru i mogą powodować jego stopniowe niszczenie. Jak w prawidłowy sposób dbać o lakier? Na jaką pomoc możemy liczyć w serwisach oferujących lakiernictwo samochodowe?

Zagrożenia dla lakieru samochodowego

Najpowszechniejszym zagrożeniem dla lakieru samochodowego są… warunki atmosferyczne. Matowienie lakieru w największym stopniu spowodowane jest nadmiernym promieniowaniem słonecznym, ale także deszczem czy śniegiem. Lakier narażony jest także na pękanie w czasie opadów gradu.
Drugi, powszechny problem właścicieli samochodów to wszelkie zarysowania na karoserii – mogą one powstawać przypadkowo lub też być wynikiem stłuczek czy obtarć o inne samochody, słupki. Takie uszkodzenia zazwyczaj są słabo widoczne, jednak niezabezpieczone mogą prowadzić do znacznie większych szkód.

Lakiernictwo samochodowe – jak może nam pomóc?

Przy większych szkodach na powierzchni karoserii i znacznym ubytku czy uszkodzeniu lakieru warto poszukać pomocy profesjonalisty. Doświadczony lakiernik samochodowy nie tylko skrupulatnie oceni szkodę, ale też dobierze takie metody naprawy, aby ingerencja była jak najmniej widoczna.
Jak wygląda naprawa lakiernicza? Początkowo konieczne są dokładne oględziny lakieru i stwierdzenie, co było przyczyną uszkodzenia, istotne okaże się także określenie głębokości szkody, gdyż każda warstwa ubytku lakieru musi zostać uzupełniona. Zanim lakiernik przystąpi do lakierowania auto musy być dokładnie wyczyszczone. W wielu przypadkach konieczne jest także zabezpieczenie reszty karoserii na czas prac naprawczych.
Decydując się na likwidację szkód lakierniczych najbardziej popularnych marek, takich jak Skoda, warto wybrać autoryzowany serwis Auto-Blak z Warszawy. Szczegółowy opis zakresu działań związanego z tą marką znajdziemy na stronie https://auto-blak.pl/aso-skoda.html.

Jak dbać o lakier na co dzień?

Codzienna dbałość o naszą karoserię sprawi, że lakier na długie lata zachowa piękny, żywy kolor. Podstawą jest oczywiście dokładne czyszczenie. Wielu kierowców unika myjni automatycznych w obawie, że ostre elementy konstrukcji uszkodzą lakier samochodu. W nowoczesnych myjniach ryzyko takiej sytuacji zostało zmniejszone do minimum. Decydując się na myjnie automatyczne wybierajmy programy z woskowaniem.
Jeśli nie mamy zaufania do myjni automatycznych warto poświęcić jedno popołudnie, aby samodzielnie auto wyczyścić i nałożyć wosk. Jest to czynność czasochłonna, jednak wykonana prawidłowo pozwoli cieszyć się pięknym lakierem przez długi czas.

Categories Ciekawe
https://hushsmsapk.com/pergola-biala-idealny-sposob-na-zadaszenie-tarasu/ https://etc-sa.com/wypowiedzenie-oc-po-zlomowaniu-samochodu-jak-odzyskac-pieniadze/ https://mebledzieciece.info.pl/inspiracje-na-elegancki-pokoj-dla-dziecka/