TOP

Lakier do felg – jak wybrać?

Pomimo tego, że coraz więcej osób podejmuje decyzję o samodzielnym odnowieniu felg aluminiowych w samochodzie, to wciąż przy tej pracy popełniane są podstawowe błędy skutkujące kiepskim efektem wizualnym bądź krótką trwałością położonego lakieru. Co warto wiedzieć o lakierowaniu felg w domowych garażu? Jaką farbę wybrać, aby była trwała?

Wbrew pozorom zmiana koloru felg aluminiowych nie jest wcale operacją trudną i skomplikowaną. W przypadku większości felg aluminiowych wystarczy poświęcić jedno popołudnie, aby felgi w nowym kolorze stanowiły ozdobę naszego samochodu. Jednocześnie koszt samodzielnego lakierowania przy pomocy lakierów w sprayu nie powinien przekroczyć kwoty 100-150 złotych. Warto w tym miejscu dodać, że profesjonalne lakierowanie proszkowe to wydatek w granicach 100-200,-zł za felgę, co daje nam w przypadku pełnego kompletu felg kwotę od 400 do nawet 800 złotych.

Jaki lakier do felg?

Kluczem do sukcesu przy samodzielnym lakierowaniu felg jest ich odpowiednie przygotowanie i wybranie dobrego lakieru do felg. O ile jednak przygotowanie powierzchni felg musi być zawsze sprowadzone do indywidualnej kwestii danego kompletu felg i występujących uszkodzeń (np. konieczność szpachlowania rantów), to już przynajmniej umycie i odtłuszczenie jest czynnością obowiązkową. Jak jednak wybrać dobry lakier do felg, aby jego nałożenie możliwe było w domowych warunkach, a jednocześnie osiągnięty efekt był dobry wizualnie i utrzymywał się przez kilka sezonów?

Lakier w sprayu

Na rynku znajdziemy dwie grupy produktów – lakiery uniwersalne oraz lakiery dedykowane do felg. Jeżeli zależy nam jednak na trwałości osiągniętego efektu, to znacznie lepszym rozwiązaniem jest wybór lakierów dedykowanych, które posiadają specjalne dodatki zapewniające im nie tylko przyczepność do aluminiowego podłoża (które uchodzi za problematyczne w lakierowaniu), ale również zapewniające odporność na zanieczyszczenia pochodzące z pyłu klocków hamulcowych.

Podsumowując, jeżeli zależy nam na wysokiej trwałości samodzielnego lakierowania felg, powinniśmy postawić na dedykowany lakier do felg. Obecnie niemal każdy producent lakierów motoryzacyjnych ma w swojej ofercie lakiery dedykowane do felg. Co więcej, niektórzy producenci sprzedają całe zestawy do samodzielnego użytku, w skład których wchodzi nie tylko odpowiednia ilość lakieru do felg, ale również preparat do ich wcześniejszego odtłuszczenia czy nawet zestaw papierów ściernych do wyrównania niewielkich zadrapań i nierówności.

Categories Motoryzacja
donice z rattanu pozycjonowanie youtube https://peo.pl/wybieramy-szezlong-ogrodowy-na-wypoczynek-blisko-natury/