TOP

Kupno mieszkania na Dolnym Śląsku – jakie miasto wybrać?

Nieruchomości na Dolnym Śląsku cechują się dużymi rozbieżnościami cen w zależności od miasta, w jakim znajduje się mieszkanie lub dom. Najdroższe są mieszkania we Wrocławiu, a najtańsze znajdują się w mniejszych miastach o wysokim bezrobociu, jak Wałbrzych, Kłodzko, Bogatynia czy Bolesławiec. Gdzie jeszcze szukać niedrogich mieszkań na Dolnym Śląsku?

Legnica

Sporym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości w Legnicy. Domy i mieszkania w tym niedużym mieście są niemalże o połowę tańsze niż we Wrocławiu. Największy wybór nieruchomości w Legnicy jest wśród budynków z rynku wtórnego, gdyż deweloperzy pod inwestycję wybierają zwykle tereny leżące bliżej stolicy Dolnego Śląska.

W Legnicy można bez trudu nabyć dom jednorodzinny w cenie mieszkania we Wrocławiu. Wiele osób oferuje zamianę 100-120 m2 willi na 2-pokojowe lokum w stolicy województwa dolnośląskiego, nie wymagając przy tym żadnych dopłat.

Trzebnica

Trzebnica leży około 30 km od Wrocławia. Oferty mieszkań w tym niewielkim mieście obejmują w większości przypadków lokale z rynku wtórnego. Trzebnickie nieruchomości cechują się niewygórowaną ceną, a bliska odległość od Wrocławia pozwala podjąć pracę w stolicy Dolnego Śląska.

Średnia cena za metr kwadratowy lokalu mieszkalnego w Trzebnicy waha się w okolicach 2500-3500 złotych, podczas gdy we Wrocławiu wynosi ona od 5500-6500 złotych wzwyż. Osoby wolące nieco mniejsze i cichsze miasta o rodzinnej atmosferze często wybierają Trzebnicę zamiast stolicy województwa.

Oława

Oława jest miastem położonym na wschód Wrocławia, w odległości około 30 km od granic stolicy województwa. W Oławie mieszkanie o powierzchni 40-50 m2 można nabyć na pół ceny lokalu mieszkalnego o tym samym metrażu, ale położonego we Wrocławiu. Oława cieszy się taką samą popularnością wśród kupujących nieruchomości jak Trzebnica czy Legnica. W miasteczku można również nabyć lokal pod inwestycję, gdyż wiele osób pracujących lub uczących się we Wrocławiu chętnie wynajmuje mieszkania w Oławie ze względu na doskonałe skomunikowanie ze stolicą województwa.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Modernbud

Categories Biznes